Pristatomi Nacionalinio mokinių konkurso „Praeities stiprybė – dabarčiai“ darbai

Š. m. kovo 13 d. Lazdijų švietimo centre  Lazdijų Motiejaus Gustaičio gimnazijos 2gc  ir 3ga  klasių mokinių komandos ir mokytoja Audronė Pileckienė susitiko su Lazdijų trečiojo amžiaus universiteto klausytojais, kuriems pristatė  Nacionalinio mokinių konkursui „Praeities stiprybė – dabarčiai“ sukurtus jų  darbus. Konkurso organizatoriaiVilniaus universiteto Istorijos fakultetas, Mobilizacijos ir pilietinio pasipriešinimo departamentas prie Krašto apsaugos ministerijos bei Lietuvos istorijos mokytojų asociacija. 3ga klasės mokiniai Augustas Kmieliauskas, Milena Bigelytė, Gabrielė Stankevičiūtė, Evelina Stankevičiūtė pristatė klausytojams  2016 metais atliktą tiriamąjį kūrybinį darbą „XX – XXI amžiaus Lazdijų Nepriklausomybės aikštės teritorinio statuso ir įvaizdžio kaita“, o 2gc klasės mokiniai Erika Saukevičiūtė, Nikoleta Jastiuginova, Modesta Janulevičiūtė, Miglė Čižikaitė, Augustas Mockevičius, Einoras Kelmelis, Matas Budreika pristatė Lazdijų trečiojo amžiaus universiteto klausytojams 2016-2017 metais atliktą tiriamąjį kūrybinį darbą ‚Kvėpuoju laisve…“, kuris pasakoja apie Laisvę ir devynis tipinio atminimo ženklus pastatytus partizanams Lazdijų rajone. 2016 metais 3ga komandos darbas buvo įvertintas ir pateko tarp geriausių konkurso darbų ir vėliau tarp trijų geriausių. 2gc klasės videomontažas „Kvėpuoju Laisve…“ šias metais buvo įvertintas  komisijos: dr. Norberto Černiausko (Vilniaus universitetas Istorijos fakultetas); dokt. Kęstučio Kilinsko (Vilniaus universitetas Istorijos fakultetas); Žanetos Vaškevičienės (Lietuvos istorijos mokytojų asociacija); Violetos Kriščiūnienės (Lietuvos istorijos mokytojų asociacija);Juozo Širvinsko (Mobilizacijos ir pilietinio pasipriešinimo departamentas prie KAM);Linos Kranauskienės (Mobilizacijos ir pilietinio pasipriešinimo departamentas prie KAM) ir pateko tarp dešimt geriausių darbų. Gimnazistai informavo trečiojo amžiaus universiteto klausytojus kad šiuo metu vyksta balsavimas ir pakvietė juos balsuoti (balsavimas vyksta iki balandžio 14 d. http://lzinios.lt/lzinios/videoKonkursas2017/konkursas.php )

Lazdijų trečiojo amžiaus universiteto klausytojai padėkojo mokiniams už puikius darbus ir įteikė mokiniams jų sukurtas atvirutes bei saldėsių.