Vytauto g. 13, LT-67122, Lazdijai

(8 318) 51133

info@lazdijugimnazija.lt

Praktikos darbas „Cheminių medžiagų kelionės ląstelėje‘‘ Alytaus kolegijos STEAM centre

        Gegužės 6 dieną Iga klasės mokiniai kartu  su chemijos mokytoja Vaida Alytaus kolegijos  STEAM  centre atliko praktikos darbą „Cheminių medžiagų kelionės ląstelėje‘‘. Šio darbo tikslas tyrinėti įvairių medžiagų ,, keliones‘‘ per ląstelės membraną imituojančią pusiau laidžią dializės žarnos membraną. Mokiniai ištyrė dializės žarnos laidumą vandeniui, gliukozei, krakmolui ir kalio trijodidui ir palygino su medžiagų perneša per ląstelės plazminę membraną. Nustatė, kokią įtaką difuzijos greičiui želatinos terpėje turi temperatūra ir ištirpusių medžiagų dalelių dydis. Remdamiesi eksperimento rezultatais mokiniai paaiškino difuzijos ir osmoso procesų mechanizmą molekulių lygmeniu, kaip ir kodėl ištirpusių dalelių difuzijos želatinos terpėje greitis priklauso nuo jų dydžio ir temperatūros. Dėkojame metodininkei dr. Daliai Šablevičienei  už suteiktas teorines ir praktines žinias, kurias pritaikysime atlikdami praktikos darbus.

 

mokytoja Vaida Aguonienė

 

KONTAKTAI

Lazdijų Motiejaus Gustaičio gimnazija

Adresas:

Vytauto g. 13, LT-67122 Lazdijai

Įmonės kodas: 190608487

SD draudėjo kodas: 580118

Direktorė Erika Poškevičienė

Tel.: (8 318) 51133

El.p.: info@lazdijugimnazija.lt