Pirmasis protmūšis „Kultūrų ratas“

2021 m. spalio 14 d. Lazdijų Motiejaus Gustaičio gimnazijos dvi mokinių komandos (5-8 kl., ir 1g-4g kl.) dalyvavo protmūšyje „Kultūrų ratas“, kuris  vyko nuotoliniu būdu. Protmūšis  buvo skirtas mokinių neformaliam pilietiniam švietimui bei tautinių mažumų, gyvenančių Lietuvoje, istorijos, kultūros pažinimui, tarpkultūrinės tolerancijos puoselėjimui.Jį inicijavo Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centras bendradarbiaudamas su Tautinių mažumų departamentu (TMD) prie Lietuvos Respublikos Vyriausybės.  Renginio dalyvius  nuotoliniu būdu sveikino Tautinių mažumų departamento direktorė Vida Montvydaitė.

Lazdijų Motiejaus Gustaičio gimnazijos 5-8 kl. komandai atstovavusios mokinės Goda Kavaliauskaitė (6a kl.), Mileta Zubrickaitė (6a kl.), Smiltė Ragelytė (6b kl.), Milena Rusevičiūtė (6b kl.), Ema Aleksandravičiūtė (6 c kl.) ir 1g-4g kl. komandai atstovavę  mokiniai Lukas Andžilaitis (2gb kl.), Ema Galiauskaitė (2gb kl.), Arnas Stučka (2gc kl.), Otas Vaitulevičius (2gc kl.), Irūna Valukonytė (2gc kl.) netapo nugalėtojais, bet šaunu, kad jie  domėjosi tautinių mažumų, gyvenančių Lietuvoje istorija, tradicijomis ir papročiais bei garsino gimnazijos ir Lazdijų krašto vardą.

Į protmūšį užsiregistravo 31 komanda iš 19 savivaldybių – iš viso dalyvavo 155 (5–12 klasių) mokiniai iš 28 mokymo įstaigų.

Tautinių mažumų departamentas atminimo dovanėles skyrė visiems protmūšio „Kultūrų ratas“ dalyviams.

Dėkoju mokiniams dalyvavusiems pirmame protmūšyje „Kultūrų ratas“ bei mokytojams Aurelijui Kardokui, Sauliui Jarmalai už pagalbą pasirengiant jam.

Audronė Pileckienė

Istorijos  ir pilietiškumo pagrindų mokytoja,