PILIETIŠKUMO PAMOKA „ŠAULYS – TAUTOS KARYS“

Kovo 6d. specialiųjų (lavinamųjų) klasių mokiniai su savo mokytojomis Ž. Klimiene, V. Burduliene dalyvavo netradicinėje  pilietiškumo pamokoje „Šaulys – tautos karys“ istorijos kabinete. Pamoką vedė  istorijos ir pilietiškumo  pagrindų mokytoja  A. Pileckienė su  2gc klasės mokiniais.

Po mokytojos pasveikinimo žodžių 2gc klasės mokiniai  J. Dulskas, D. Margelis ir S. Kūlokas  pasidalino savo patirtimi Lazdijų jaunųjų šaulių sąjungoje, papasakojo apie Jaunųjų šaulių stovyklas bei veiklas jaunimui. J. Dulskas  papasakojo, kas tie šauliai ir parodė filmuką apie šaulių veiklą.

D. Margelis  paaiškino, kas ta  kariška maskuotė. Tai yra priemonės, kurios padeda užmaskuoti netinkamus (išsiskiriančius) savo ar naudojamų priemonių kontūrus,  ir leidžia susilieti su aplinkoje dominuojančiomis spalvomis ir taip reikšmingai sumažina  ir padeda tapti neišsiskiriančiu ir beveik nepastebimu supančios aplinkos kontekste. Todėl turėjome puikią galimybę  išbandyti ir iš arti pamatyti, kaip  tai daroma. S. Kūlokas  parodė, kokie ir kam yra  naudojami mazgai, kokie pagrindiniai rikiuotės pratimai, kuriuos galėjome atlikti ir  mes  kartu su šauliais.

Mokytoja A. Pileckienė visus pagyrė, kad šią pilietiškumo pamoką  mokiniai išmoko puikiai. Tai patvirtino ir renginio pabaigoje draugiškai  mokinių atlikta užduotis – atviruko gaminimas.

Susitikimas su jaunaisiais šauliais  – tai netradicinė pilietiškumo pamoka, kuri pagilino mūsų žinias apie Lietuvos kariuomenę, sustiprino supratimą apie savanorišką krašto tarnybą ir padėjo suvokti, kad mūsų valstybės saugumas yra visų mūsų bendras reikalas.

Istorijos  mokytoja  A. Pileckienė,
specialiųjų (lavinamųjų) klasių mokytojos Ž. Klimienė, V. Burdulienė