Pilietiškumo pamoka ant rampos Lazdijų parke

Š. m. birželio 07 d., labai karštą penktadienio dieną, kai Lazdijai rengėsi Pasienio fiestai Lazdijų Motiejaus Gustaičio gimnazijos 1ga klasės mokiniai ir mokytoja pilietiškumo pamoką vedė ne klasėje, o Lazdijų parke ant rampos. Čia gimnazistai susitiko su socialinės grupės riedlentininkų atstovais Einoru Kelmeliu, Nagliu Andriulioniu, Gustu Morkevičiumi, Diminyku Patašiumi, Dovydu Miklušiu (visi jie Lazdijų Motiejaus Gustaičio gimnazijos mokiniai). Socialinė grupė – bet kuri žmonių grupė, kuri skiriasi savo padėtimi visuomenėje. Tai štai šie vaikinai geba važinėti riedlentėmis ir laisvalaikį leidžia ant rampos Lazdijų parke (patys ją tvarko, saugo ir kt.).

Einoras, Naglis ir Gustas papasakojo kada jie pradėjo važinėti riedlentėmis , kodėl jie šia veikla užsiima bei supažindino atėjusius su riedlenčių ypatumais. 1ga klasės mokiniai galėjo patys pabandyti pastovėti ant riedlentės ar pavažinėti. Pamoka manau tikrai buvo įdomesnė, nei vadovėlinė. Ačiū vaikinai Jums.

P.S. Iš riedlenčių istorijos. Pirmosios riedlentės priminė paspirtukus, su senovinių riedučių ratukais. Iki 1950 metų nieko nežinoma apie riedlentes. Riedlentės buvo išrastos tada, kai pakvaišę banglenčių mėgėjai norėjo realizuoti bangų pojūčius gatvėse. Būtent ryšys tarp riedlenčių ir banglenčių padėjo sukurti riedlenčių stilius, mada ir žinoma kultūra. Iki 1959 metų riedlentės buvo gaminamos tik saviems pomėgiams – buitiškai pasigaminama lenta, perpjaunamos senų riedučių ašys ir pritvirtinamos prie lentos. Tik 1959 metais pasirodė pirmosios riedlentės prekyboje.

Audronė Pileckienė
Pilietiškumo pagrindų mokytoja