Vytauto g. 13, LT-67122, Lazdijai

(8 318) 51 456

lazdiju.gimnazija@lazdijai.lt

KALENDORIUS

Calendar of Events

 2018 lapkričio
PATKPŠS
2930311234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293012

Svarbios naujienos

Data

Laikas

Kas vyksta

Kur

Kam skirta

Pamokų laikas

  • 1 08.00 - 08.45
  • 2 08.55 - 09.40
  • 3 09.50 - 10.35
  • 4 10.55 - 11.40
  • 5 12.00 - 12.45
  • 6 12.55 - 13.40
  • 7 13.50 - 14.35
  • 8 14.45 - 15.30

Pilietinio sąmoningumo ir istorijos diena Vilniuje

        2017 metų kovo 17 d. Lazdijų Motiejaus Gustaičio gimnazijos 2gc klasės mokiniai Miglė Čižikaitė, Erika Saukevičiūtė, Nikoleta Jastiuginova, Modesta Janulevičiūtė, Einoras Kelmelis, Augustas Mockevičius, Matas Budreika (vaikinai- gen. Adolfo Ramanausko – Vanago šaulių 104-osios kuopos (Lazdijų r.) jaunieji šauliai), jų klasės draugai, auklėtoja Violeta Jaciunskienė, mokytoja Audronė Pileckienė, jaunųjų šaulių vadovas Kęstutis Pileckas, tėvų atstovai Rūta Jastiuginova ir Lijana Čižikienė buvo pakviesti  Nacionalinio mokinių konkurso „Praeities stiprybė-dabarčiai“ organizatorių –  Lietuvos istorijos mokytojų asociacijos, Mobilizacijos ir pilietinio pasipriešinimo departamento prie Krašto apsaugos ministerijos bei Vilniaus universiteto Istorijos fakulteto –  dalyvauti Pilietinio sąmoningumo ir istorijos dienoje Vilniuje.

        Lazdijiečiai 2016-2017 m. dalyvavo Nacionaliniame mokinių konkurse „Praeities stiprybė-dabarčiai“, kuriame 2016 m. 2ga klasės tiriamasis-kūrybinis darbas „Lazdijų Nepriklausomybės aikštės teritorinio statuso kaita XX-XXI a.“ ir 2017 m  2gc tiriamasis-kūrybinis darbas „Kvėpuoju Laisve…“ pateko tarp dešimt geriausių darbų Lietuvoje. Su darbu „Kvėpuoju Laisve…“ galite susipažinti http://lzinios.lt/lzinios/videoKonkursas2017/konkursas.php ir balsuoti iki balandžio 14 dienos. Vilniaus universiteto istorijos fakulteto dekanas prof. R. Petrauskas įteikdamas komandoms padėkas, išskyrė Lazdijų Motiejaus Gustaičio gimnaziją, kaip vienintelę dalyvavusią antrus metus iš eilės ir patekusią tarp dešimt geriausių komandų.

        Iš viso šiam konkusui buvo pateikta daugiau negu šimtas kūrybinių darbų, kuriuos vertino  Lietuvos istorijos mokytojų asociacijos, Mobilizacijos ir pilietinio pasipriešinimo departamento prie Krašto apsaugos ministerijos bei Vilniaus universiteto Istorijos fakulteto sudaryta vertinimo komisija: dr. Norbertas Černiauskas (Vilniaus universitetas Istorijos fakultetas), dokt. Kęstutis Kilinskas (Vilniaus universitetas Istorijos fakultetas), Žaneta Vaškevičienė (Lietuvos istorijos mokytojų asociacija),Violeta Kriščiūnienė (Lietuvos istorijos mokytojų asociacija), Juozas Širvinskas (Mobilizacijos ir pilietinio pasipriešinimo departamentas prie KAM), Lina Kranauskienė (Mobilizacijos ir pilietinio pasipriešinimo departamentas prie KAM). Pastaroji  ir  pakvietė dešimt geriausių komandų dalyvauti Pilietinio sąmoningumo ir istorijos dienoje Vilniuje.

        Pilietinio sąmoningumo ir istorijos diena prasidėjo  Valstybės pažinimo centre prie LR Prezidentūros. Komandas pasveikino ir įteikė joms Lietuvos valstybės istorinę (herbinę) vėliavą, padėkas bei suvenyrus Mobilizacijos ir pilietinio pasipriešinimo departamento prie KAM atstovas Marius Jatautas.  Vėliau mokiniai keliavo senamiesčiu iki Vilniaus universiteto, kur  klausėsi lekt. dokt. Kęstučio Kilinsko ir dr. Norberto Černiausko paskaitos, bendravo su „Pilietiškumo šaukliu“ Pauliumi Ambrazevičiumi. Gimnazistai Pilietinio sąmoningumo ir istorijos dieną užbaigė LDK Gedimino štabo batalione.

        Krašto apsaugos ministerijos aikštėje lazdijiečiai turėjo galimybę pamatyti Lietuvos kariuomenės vado generolo leitenanto  Jono Vytauto Žuko susitikimą su pirmuoju oficialiu vizitu į Lietuvą atvykusiu Islandijos užsienio reikalų ministerijos Saugumo ir gynybos departamento direktoriumi Arnoru Sigurjónssonu, kurio pareigos iš esmės atitinka šalies kariuomenės vado pareigas.

        LMGG mokiniai, mokytojai, tėvai dėkoja Lietuvos istorijos mokytojų asociacijai, Mobilizacijos ir pilietinio pasipriešinimo departamento prie Krašto apsaugos ministerijai bei Vilniaus universiteto Istorijos fakultetui, Lazdijų Motiejaus Gustaičio gimnazijai, Lazdijų r. savivaldybei už suteiktą galimybę dalyvauti  Pilietinio sąmoningumo ir istorijos dienoje Vilniuje.

2 gc klasės komanda

Nuotraukos Linos Krasauskienės ir Kęstučio Pilecko

 

 

 

KONTAKTAI

Lazdijų Motiejaus Gustaičio gimnazija

Adresas:

Vytauto g. 13, LT-67122 Lazdijai

Įmonės kodas: 190608487

SD draudėjo kodas: 580118

Direktorė Jurgita Mozerienė

Tel.: (8 318) 51 456

El.p.: lazdiju.gimnazija@lazdijai.lt

Meniu
×