Pilietinė akcija „Uždek žvakutę savo krašto partizanams“

2018 m. spalio 25 d. Lazdijų Motiejaus Gustaičio gimnazijos 1ga klasės mokiniai,  istorijos mokytoja Audronė Pileckienė, Lazdijų krašto muziejaus muziejininkas Vilius Tumosa bei LPKTS Lazdijų skyriaus nariai dalyvavo išvykoje po Lazdijų krašto partizanų įamžinimo vietas. Išvykos tikslas – dalyvauti Lietuvos jaunimo inicijuotoje akcijoje „Uždek žvakutę savo krašto partizanams“.

Išvykos metu aplankytos partizanų, tremties įamžinimo vietos Kalniškės miške, Naujosios Kirsnos kaime, Šeštokuose, Rudaminoje ir Lazdijuose. Įamžinimo vietose buvo uždegtos atminimo žvakutės, žuvusieji ir kentėjusieji tremtyje pagerbti tylos minute. Mokiniams buvo priminta skaudi lietuvių tautos 1941 m. ir 1944-1953 m. istorija. Apie laisvės kovas, tremtį mūsų krašte papasakojo tų įvykių liudininkė Zuzana Urbonaitė, Lazdijų Motiejaus Gustaičio gimnazijos istorijos mokytoja Audronė Pileckienė ir muziejininkas Vilius Tumosa.

Žvakutės liepsna prie paminklo Laisvės kovotojams, okupantų ištremtiems žmonėms parodo, kad jų kova ir jų auka dėl laisvės nenuėjo veltui, kad mes ne tik atmename jų nuveiktus darbus, bet ir esame už tai dėkingi.

Vilius Tumosa
Lazdijų krašto muziejaus muziejininkas