Vytauto g. 13, LT-67122, Lazdijai

(8 318) 51 456

lazdiju.gimnazija@lazdijai.lt

KALENDORIUS

Calendar of Events

 2019 vasario
PATKPŠS
28293031123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728123

Svarbios naujienos

Data

Laikas

Kas vyksta

Kur

Kam skirta

Pamokų laikas

  • 1 08.00 - 08.45
  • 2 08.55 - 09.40
  • 3 09.50 - 10.35
  • 4 10.55 - 11.40
  • 5 12.00 - 12.45
  • 6 12.55 - 13.40
  • 7 13.50 - 14.35
  • 8 14.45 - 15.30

Piešinių konkurso „Mes užaugome laisvi“ laureatė Guoda Radžiūnaitė

        2018 m. sausio  11 d.  Lazdijų Motiejaus Gustaičio gimnazijos 7a klasės mokinė Guoda Radžiūnaitė dalyvavo LR Seime  nacionalinio mokinių piešinių konkurso „Mes užaugome laisvi“ geriausių darbų parodos atidaryme. Ši paroda  skirta Laisvės gynėjų dienai. Laisvės gynėjų dienai skirto konkurso organizatorius Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centras pasiūlė 7–18 metų vaikams, jaunuoliams ir jų mokytojams apmąstyti praeities ir dabarties sąsajas, Tėvynės meilę, atsakomybę už savo tautą ir valstybę, tautinę savigarbą ir surasti individualią požiūrio išraišką liejant akvarelę, tapant, naudojant grafinės raiškos priemones ar mišrią techniką.

        Į konkursą atsiųsti 668 darbai iš įvairiausių Lietuvos vietovių: Lazdijų, Šilalės, Šilutės, Zarasų, Kretingos rajono, Kuršėnų, Plungės, Radviliškio, Trakų, Vilniaus, Kauno, kitų miestų ir miestelių. Mokinių darbus vertino autoritetinga  komisija: Audronė Urbelionienė – Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centro Meninio ir kultūrinio ugdymo skyriaus metodininkė, Vilija Starošienė – Nacionalinės Mikalojaus Konstantino Čiurlionio menų mokyklos dailės mokytoja ekspertė, Rimantas Kisielius – Vilniaus Vasilijaus Kačialovo gimnazijos dailės mokytojas metodininkas, Dailės mokytojų asociacijos vadovas,  Angelė Vekterienė – Vilniaus Karoliniškių gimnazijos dailės mokytoja metodininkė, Eglė Nedzinskaitė – Nacionalinės dailės galerijos (Lietuvos dailės muziejus) edukacinių programų kuratorė, Lietuvos muziejų asociacijos Švietimo sekcijos valdybos narė, Gedvilė Butkutė-Indrišionienė – Genocido aukų muziejaus Istorijos skyriaus vyriausioji edukologė. Komisijos pirmininkas –  VDA Piešimo katedros vedėjas Jonas Kazlauskas. Trijose mokinių amžiaus grupėse (7–10 m., 11–14 m., 15–18 m.) komisijos nariai išrinko po 5 laureatus ir 15 įspūdingiausių kūrinių. Smagu, jog antroje  amžiaus grupėje (11–14 metų) konkurso laureate tapo Lazdijų Motiejaus Gustaičio gimnazijos 7a klasės mokinė Guoda Radžiūnaitė, konkursui pateikusi piešinį „Mes užaugome laisvi“ (mokytoja Jūratė Baranauskienė).

        Parodą „Mes užaugome laisvi“  atidarė ir geriausių darbų autorius apdovanojo Seimo Pirmininko pavaduotoja Irena Degutienė, sveikinimo žodį tarė Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centro direktorius Algirdas Sakevičius, Vilniaus dailės akademijos Piešimo katedros profesorius Jonas Kazlauskas, koncertavo Vilniaus Broniaus Jonušo muzikos mokyklos mokytojai.

        Guodai įteiktas konkurso laureatės diplomas bei parodos organizatorės Seimo Pirmininko pavaduotojos Irenos Degutienės padėkos raštas,  taip pat konkurso rėmėjų UAB „ALMA LITTERA“, UAB ateljė „Eskizas“ dovanos. Guodą  į parodos atidarymą lydėjo mama Irma ir broliukas Gustas, klasės auklėtoja Audronė Pileckienė.

        Parodoje dalyvavo ne tik nugalėtojų sukurti darbai (apie 60), bet ir kiti piešiniai,  tarp kurių galima rasti Lazdijų Motiejaus Gustaičio gimnazijos mokinių Eglės Baranauskaitės (2ga kl., mokytoja Jūratė Baranauskienė) ir Viliaus Samuchovo (5 kl., mokytoja Virginija Krokininkaitė-Jarutienė) darbus.

         Atidarius parodą, jos dalyviai buvo pakviesti dalyvauti ekskursijoje po Seimo I–III rūmus, aplankyti dabartinę Seimo posėdžių, Kovo 11-osios, Konstitucijos, Prezidentinę, Vitražų, Popiežiaus, M. Brazausko vardo sales ir kitas patalpas, išklausyti pasakojimų apie istorinę Seimo praeitį ir dabartinę veiklą.

        Guoda Radžiūnaitė ir jos artimieji dėkoja dailės mokytojai Jūratei Baranauskienei už parengimą šiam konkursui, o gimnazijos administracijai už suteiktą galimybę dalyvauti šiame renginyje.

        Sveikiname Guodą, džiaugiamės jos kūrybine sėkme ir linkime nugalėti  kituose konkursuose.

 

Klasės auklėtoja Audronė Pileckienė

 

????????????????????????????????????

????????????????????????????????????

KONTAKTAI

Lazdijų Motiejaus Gustaičio gimnazija

Adresas:

Vytauto g. 13, LT-67122 Lazdijai

Įmonės kodas: 190608487

SD draudėjo kodas: 580118

Direktorė Jurgita Mozerienė

Tel.: (8 318) 51 456

El.p.: lazdiju.gimnazija@lazdijai.lt