Vytauto g. 13, LT-67122, Lazdijai

(8 318) 51133

info@lazdijugimnazija.lt

Piešinių ir fotografijų parodoje – personažai iš įvairių  knygų

,,Pasaulis be knygų. Koks tai pasaulis? Ar tai pasaulis. Ar tik Mėnulio,  Marso peizažai su nenuspėjamais ežerų duburiais, su melsvų dulkių sūkuriais? Beraštis? Miręs? Nes jo nepalietė Dvelksmas, į molį įkvėpęs gyvybės dvasią“. (Leonardas Gutauskas)

 

        Birželio 17 d., prieš pat mokinių atostogas, Lazdijų Motiejaus Gustaičio gimnazijos skaitykloje pradėjo veikti 5b klasės mokinių piešinių ir 7c klasės mokinių fotografijų paroda. Tai tęstinio lietuvių kalbos ir literatūros bei dorinio ugdymo (etikos) integruotų pamokų projektas „Skaitau lietuviškai. Skaitydamas augu“. Konsultantės – lietuvių kalbos ir literatūros mokytoja Jolanta Patackaitė, dorinio ugdymo (etikos) mokytoja Violeta Jaciunskienė bei šių eilučių autorė.

        Parodoje eksponuojami piešiniai ir fotografijos, kuriose mokiniai įamžino perskaitytų knygų viršelius ir po tris tose knygose paminėtus daiktus ir personažus. Septintokai fotografijose  perteikė 20 perskaitytų knygų. Kaip ir užkoduota knygos pavadinimuose, fotografijose galima išvysti pilkus debesis prie poliarinio rato (Rūtos Šepetys knyga „Tarp pilkų debesų“),  uždarą perauklėjimo mokyklą, kurioje dominuoja tamsios spalvos – šešėliai, kurie persekioja pagrindinę knygos veikėją (Lauren Kate knygoje „Puolusieji“), garsiąją Tvanų šeimynėlę (Colin Thomson knyga „Tvanų šeimynėlė. Geri kaimynai“) ir kt. Septintų klasių mokiniai sako, kad skaityti smagu ir kviečia lankytojus surasti daiktus iš nuotraukų bei  įsitikinti, kad skaitymas yra didelis malonumas.

        5b klasės mokinių piešiniuose apstu  įvairių personažų iš lietuvių ir užsienio autorių knygų. Čia galima išvysti magiškų gyvūnų mokyklą, (Margit Auer knyga „Magiškų gyvūnų mokykla. Vien duobės!. Piešinys 5b klasės mokinio Normanto Matulevičiaus). Joris Strašinskas puikiai nupiešė Maja Lunde knygą „Sniego sesė“. Gražiai knygos viršelį iliustravo ir Joris Bedunkevičius, pasirinkęs Mackenzi Lee knygą „Loki: kur slypi nelaimė“.

        Ši paroda gimnazijos skaityklai suteikė daug gyvumo. Piešiniuose bei fotografijose –  daug spalvų ir žaismo. Akivaizdu, kad tai meniški ir perskaitytas knygas atspindintys darbai.

        Knygos padeda mums pažinti save ir pasaulį, todėl skaitydami jas, mokiniai ugdo savo vaizduotę, kritinį mąstymą bei  plečia savo žinias. Ką skaitė 5b klasės ir 7c klasės mokiniai, sužinosite užsukę į skaityklą.

 

Bibliotekininkė Daiva Mikalauskienė

 

KONTAKTAI

Lazdijų Motiejaus Gustaičio gimnazija

Adresas:

Vytauto g. 13, LT-67122 Lazdijai

Įmonės kodas: 190608487

SD draudėjo kodas: 580118

Direktorė Jurgita Mozerienė

Tel.: (8 318) 51133

El.p.: info@lazdijugimnazija.lt