Pavasariu kvepiančių parodų dėka palypėkime kūrybos laiptais aukštyn

Neseniai Lazdijų Motiejaus Gustaičio gimnazijos skaityklą ir vėl papuošė dvi pavasariu kvepiančios parodos – Lietuvos specialiosios kūrybos draugijos  (LSKD) ,,Guboja” Druskininkų skyriaus ugdytinių kūrybinių darbų paroda „Juoda – balta“ ir Lazdijų Motiejaus Gustaičio gimnazijos 1 g B klasės mokinių keramikos kūrybinių darbų paroda „Pavasaris – drugeliai“ (ruošė dailės mokytoja metodininkė Jūratė Baranauskienė ).Nors visuose kūriniuose vyrauja pavasarinė tema, tačiau atsiskleidžia skirtingos, atrodo, nesuderinamos spalvos.

LSKD „Guboja“ meninį užimtumą asmenims su negalia vykdo jau 17-tus metus. Šio skyriaus ugdytiniai  noriai  dalyvauja tarptautinėse, respublikinėse parodose. Savo darbus jie yra eksponavę LR Seime, Valdovų rūmuose ir kt. Ugdytiniai stengiasi nuolat  išmokti naujų meno technikų. Šį kartą pabandė daugiau pastudijuoti grafiką – piešti juodais markeriais. Norėdami išgauti judėjimą, piešinių raiškingumą, atskiras plokštumas mokiniai  išpiešė skirtingais ornamentais, taškeliais, brūkšneliais. 16 – oje piešinių dominuoja gėlės, drugeliai, namai, vasara, saulėgrąža, pieva, paukščiukas, margučiai, delfinas bei vėjo gijos. Darbų vadovė – socialinė darbuotoja, mokytoja bei karpinių meistrė Diana Lukošiūnaitė

Puikiai pavasario idėją išreiškia 1 g B klasės mokinių keramikos kūrybinių darbų paroda „Pavasaris – drugeliai“. Per dailės pamoką, vedamą dailės mokytojos metodininkės Jūratės Baranauskienės, mokiniai iš molio masės formavo drugelius, kurių sparnus išpuošė įvairiom dekoratyvinėm detalėm.

Galbūt esate girdėję, jog lipdymas iš molio reikalauja rankų stiprumo, miklumo bei suteikia daug gražių ir džiugių akimirkų. Skaitykloje eksponuojamas kiekvienas drugelis labai savitas, vienur vyrauja smulkios detalės, raižymai, kitur iškilę reljefai. Mokiniai, pasitelkę fantaziją, drugeliuose prilipdė  įvairiausių ornamentų, puošybos elementų, sukūrė įvairių tekstūrų, faktūrų. Iš viso parodoje eksponuojami 22 keramikos kūriniai. Margaspalviai drugeliai simbolizuoja žmonių tarpusavio ryšį, draugystę, visų drugelių idėja išreikšti pavasario grožį: pirmuosius lapelius, pumpurėlius, žiedelius. Drugelių spalvos šiltos, pavasariškos, žaismingos, nuotaikingos… Nes pats drugelis mums jau iš karto atneša šiltą pavasario nuotaiką. Kiekvienas piešinys ar lipdinys vis kitoks, tačiau mokinių rankomis sušildytas stebina nepakartojamu grožiu. Iš paveikslų sklinda du skirtingi poliai – juodi ir balti, o iš drugelių – vaiskios spalvos.

Džiaugsmas matyti, suprasti ir kurti yra pati puikiausia gamtos dovana. Tad padėkokime už šią dovaną – kuriamą grožį ir palypėkime kūrybos laiptais aukštyn.

Parodos veiks iki birželio 1 dienos.

Bibliotekininkė Daiva Mikalauskienė,

Nuotraukos 3gb klasės mokinės Kristinos Kiškiūnaitės