PAULIUS ČEPULIS – LIETUVOS MAKSIMALISTAS

Šių metų rugsėjo 14 d. sostinės širdyje – Vilniaus Rotušėje – vyko 16–osios „Lietuvos Maximalistų“ kartos apdovanojimų ceremonija, kurios metu ant raudonojo kilimo žengė patys gabiausi Lietuvos talentai. Tarp jų ir Lazdijų Motiejaus Gustaičio 1gb klasės mokinys – Paulius Čepulis. Paulius pateko tarp 74 laimingųjų maximalistų iš visos Lietuvos Respublikos, kurie laimėjo stipendiją mokslo, muzikos, kūrybos ir meno, sporto, visuomeniškumo, ekologijos, inovacijų ir nuolatinio pažangumo srityse ateinantiems mokslo metams. Beje, paraiškas pateikė 500 moksleivių iš visos Lietuvos, tačiau, kaip anksčiau buvo paminėta, nugalėjo tik 74. Šiemet vertinimo komisijoje dirbo žurnalistas ir visuomenininkas Andrius Tapinas, „Maximalistų“ alumnis Martynas Levickis, VGTU mokslininkė dr. Milena Medineckienė, M. K. Čiurlionio menų gimnazijos direktorius Romualdas Kondrotas, olimpinė čempionė Vida Vencienė, Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centro „Gabių ir talentingų vaikų ugdymo“ skyriaus atstovė Miglė Čiurinskaitė ir prekybos tinklo „Maxima“ atstovai. Atsiimti apdovanojimų atvyko maximalistai kartu su savo tėvais, artimaisiaIs ar draugais. Renginį vedė Robertas Petrauskas, o sveikinimo žodžius tarė „Maximos“ generalinė direktorė Kristina Meidė bei Lietuvos Respublikos švietimo ir mokslo ministrė Jurgita Petrauskienė, kurios ir įteikė apdovanojimus „Šimtmečio Maximalistams“. Prie apdovanojimų ceremonijos prisidėjo ir vertinimo komisijos narys Andrius Tapinas, Martynas Levickis, Andrius Zadneprovskis bei kiti. Šventinio vakaro puošmena tapo įkvepiantis ir energingas Jurgio Didžiulio pasirodymas, užvedęs visus susirinkusiuosius. Po nuostabaus koncerto renginio dalyviai ragavo šimtmečio maximalistų tortą bei vaišinosi patiektais užkandžiais.

Lietuvos Maximalistai – tai moksleiviai, kurie savo atkaklumu ir pastangomis stengiasi kurti šviesenę Lietuvos ateitį. Paulius mano, kad gauta stipendija padės jam įgyvendinti išsikeltus tikslus bei siekti dar geresnių rezultatų, kuriais galėtų garsinti ne tik Lazdijų Motiejaus Gustaičio gimnazijos, bet ir savo gimtojo krašto – Lazdijų – , o gal net ir Lietuvos vardą.

Paulius nori padėkoti savo lietuvių kalbos ir literatūros mokytojai Zitai Šklėrienei, kuri paskatino ir padrąsino dalyvauti šiame projekte, padėjo pasiruošti bei pateikti reikiamus dokumentus. Taip pat dėkoja Lazdijų Motiejaus Gustaičio gimnazijos pavaduotojai Virginijai Spitrienei už skirtą laiką tvarkant dokumentus.

Lazdijų Motiejaus Gustaičio gimnazijos informacija