Vytauto g. 13, LT-67122, Lazdijai

(8 318) 51133

info@lazdijugimnazija.lt

PASAULINĖS PSICHINĖS SVEIKATOS PAMINĖJIMAS

 100_4507

        Spalio 10 diena – Pasaulinė psichinės sveikatos diena. Ši diena švenčiama palyginti neseniai – nuo 1992m. Tą inicijavo Pasaulinė sveikatos organizacija, turėdama  tikslą kuo daugiau kalbėti ir informuoti žmones apie situaciją šioje srityje, apie tai, kaip stiprinti psichinę sveikatą.

        Pirmoji psichologinė pagalba – Pasaulio sveikatos organizacija, šiemet minėdama Pasaulinę psichikos sveikatos dieną, atkreipia dėmesį į psichologinės pagalbos svarbą. Pirmoji psichologinė pagalba apima tiek psichologinę, tiek socialinę paramą.

        Pirmoji psichologinė pagalba – tai pirmas žingsnis ir pagrindinė pagalba krizę patyrusiam žmogui.

        Pasaulinė psichinės sveikatos organizacija pateikė apibrėžimą, jog psichologiškai sveikas žmogus yra tada, kai:

·         Neturi psichinių sutrikimų ar priklausomybės;
·         Žmogus gali nugalėti netikėtus stresus ir sunkumus;
·         Palaiko, kuria harmoningus tarpasmeninius santykius.

 

        Šiai dienai paminėti Lazdijų rajono psichologės organizavo renginį  Jaunimo centre, kuriame dalyvavo Lazdijų Motiejaus Gustaičio ir Seirijų Antano Žmuidzinavičiaus gimnazijų mokiniai, lydimi socialinės pedagogės.

        Ypatingą dėmesį skyrėme diskusijoms apie psichinę pagalbą žmogui, daug diskutavome apie tai, koks turėtų būti sveikas ir laimingas žmogus, kiekvienas galėjome laisvai išreikšti savo nuomonę, dalytis mintimis. Padiskutavę, išsakę savo nuomonę, rinkome informaciją iš įvairių žmonių apie psichologinę pagalbą žmogui, domėjomės, kiek aplinkiniai apie tai žino, kaip reikėtų padėti kitiems, kokiais atvejais reikėtų kreiptis į psichologus. Vėliau apibendrinome rezultatus, atsakymų buvo įvairių. Daugelis žinojo, su kokiomis problemomis kreipiamasi į psichologus, ir drąsiai teigė, jog ir patys kreiptųsi pagalbos.

         Renginys  suteikė daug žinių ir padrąsino, kad nereikia bijoti kreiptis pagalbos į kitus, nes visada būsime išklausyti ir suprasti, sulauksime pagalbos.

 

Lazdijų Motiejaus Gustaičio gimnazijos mokinė  Miglė Sapiegaitė

 

100_4496

KONTAKTAI

Lazdijų Motiejaus Gustaičio gimnazija

Adresas:

Vytauto g. 13, LT-67122 Lazdijai

Įmonės kodas: 190608487

SD draudėjo kodas: 580118

Direktorė Jurgita Mozerienė

Tel.: (8 318) 51133

El.p.: info@lazdijugimnazija.lt