Pasaulinė Žemės diena

Kiekvienais metais kovo 20 dieną minima Pasaulinė Žemės diena, astronominis pavasaris. Šiomis dienomis ateina pavasario lygiadienis – dienos ir nakties ilgumas tampa vienodas visuose Žemės rutulio kampeliuose.

Būtent kovo 20 dieną, pirmadienį, Lazdijų Motiejaus Gustaičio gimnazijos 7b klasės mokiniai su rusų kalbos mokytoja Dalia Matūziene, 4g klasės mokiniai su biologijos mokytoja Gintute Durtinevičiene iškėlė Pasaulinės Žemės dienos vėliavą. Dvyliktokės paskaitė trumpą istoriją apie Žemės dieną, paskaitė eilėraščius bei mokinių rašinius.

Šią dieną skatinama daryti gerus darbus ir dėmėsį sutelkti gamtai. Gamtą privalome mylėti ir saugoti ne tik šią dieną. Turime ją prižiūrėti, nešiūkšlyti, sodinti medelius.

Kovo 22-oji diena – pasaulinė Vandens diena.

„Vanduo! Tu neturi nei skonio, nei kvapo – tavęs nė nusakyti neįmanoma, tavimi gardžiuojamės, nepažindami tavęs. Netinka sakyti, kad tu būtinas gyvybei, tu pats esi gyvybė. Tu pats didžiausias turtas pasaulyje…“ A. de Sent – Egziuperi

Būtent kovas – pirmasis pavasario mėnuo, yra atgimimo laikas, kai gamta pabunda po žiemos šaltuko, pradeda žydėti pirmosios gėlės, medžiai pasipuošia pumpurais. Jūs taip pat galite prisidėti prie Žemės gerovės. Ne tik ją saugodami, bet ir dalyvaudami žaidimuose.