Vytauto g. 13, LT-67122, Lazdijai

(8 318) 51133

info@lazdijugimnazija.lt

Partizanų pagerbimo iškilmės Paliūnų kaime

        2022-05-07 Lazdijų Motiejaus Gustaičio gimnazijos jaunieji šauliai (vadovas Kęstutis Pileckas), istorijos mokytoja Audronė Pileckienė dalyvavo partizanų pagerbimo iškilmėse Paliūnų kaime, Veisiejų seniūnija, Lazdijų r.

        Pagerbimo šventė prasidėjo Šv. Mišiomis už žuvusius partizanus: Antaną Vailionį-Tėvą, Juozą Vailionį- Bedalį, Vladą Vailionį-Artoją, Antaną Vailionį-Papartį, Lietuvos gynėjus Veisiejų Šv. Jurgio bažnyčioje.

        Po mišių, pagerbimo iškilmės vyko partizanų gimtajame Paliūnų k., Veisiejų sen., Dainavos apygardos Šarūno rinktinės partizanams Vailioniams pastatytas atminimo ženklas – paminklas. Iškilmių metu renginio dalyviams papasakota Vailionių šeimos istorija, pašventintas atminimo ženklas – paminklas, prie jo padėtos gėlės bei uždegtos žvakelės, sugiedotas LR himnas ir  Kauno  folkloro ansamblis „Kupolė“ pagerbė žuvusius krašto patriotus dainomis.

 

Nuotraukos Gretos Paulauskienės ir Audronės Pileckienės

 

KONTAKTAI

Lazdijų Motiejaus Gustaičio gimnazija

Adresas:

Vytauto g. 13, LT-67122 Lazdijai

Įmonės kodas: 190608487

SD draudėjo kodas: 580118

Direktorė Jurgita Mozerienė

Tel.: (8 318) 51133

El.p.: info@lazdijugimnazija.lt