Vytauto g. 13, LT-67122, Lazdijai

(8 318) 51133

info@lazdijugimnazija.lt

Tautodailininkės Linos Kabelkaitės paroda „Kūrybinės mintys“

 

        Sunku apibūdinti šį laiką, kuriuo gyvename. Tai – nerimo, nežinomybės, netekčių laikas. Visgi  jis visiškai nesukaustė kultūrinio šviečiamojo gyvenimo. Daugelis žmonių bei menininkų, neišeidami iš namų, dirba nuotoliniu būdu, naudodamiesi šiuolaikinėmis technologijomis.

        Nuo balandžio 29 d. Lazdijų Motiejaus Gustaičio gimnazijos skaitykloje pradėjo veikti tautodailininkės Linos Kabelkaitės siuvinėtų skarelių paroda „Kūrybinės mintys“.  Paroda yra skiriama Tautodailės metams paminėti. Su šia paroda galima susipažinti virtualioje erdvėje.

        Lina Kabelkaitė megzti, siuvinėti, nerti pradėjo dar  vaikystėje. Pirmoji mokytoja buvo jos mama Aldona Kabelkienė.  Šiuo metu tautodailininkė Lina siuvinėja staltieses, pagalvėles, takelius, servetėles, vėliavas bei patalynę. Ji tai daro įvairiais būdais: kryželiu, šešėliavimu, audinuke, rišelje.

        Menininkė, kurdama raštus skarelėms, rėmėsi Dzūkijai būdingais raštais, kai kuriuos stilizavo pagal mamos siuvinėtus raštus, kūrė savo ornamentus.
        Šia virtualia paroda „Kūrybinės mintys“  norime paskatinti ir jaunimą domėtis tradiciniais amatais, analizuoti juos, perprasti ir pritaikyti šiandien dienai. Šie darbai – tarsi iš kraičio skrynios ištraukti. Juk anksčiau į kraičio skrynias dėdavo tik pačius geriausius, aukštos kokybės darbus.

        Viliuosi, kad ši paroda taps vingiuotu laipteliu į siuvinių pasaulį, nes nepažindami praeities, negalime projektuoti ir ateities.

 

                                                    Bibliotekininkė Daiva Mikalauskienė

 

 

 

 

 

KONTAKTAI

Lazdijų Motiejaus Gustaičio gimnazija

Adresas:

Vytauto g. 13, LT-67122 Lazdijai

Įmonės kodas: 190608487

SD draudėjo kodas: 580118

Direktorė Jurgita Mozerienė

Tel.: (8 318) 51133

El.p.: info@lazdijugimnazija.lt