Vytauto g. 13, LT-67122, Lazdijai

(8 318) 51133

info@lazdijugimnazija.lt

PAMINĖJOME EUROPOS KALBŲ DIENĄ

        Rugsėjo 25 dieną Lazdijų Motiejaus Gustaičio gimnazijos mokiniai su savo lietuvių ir užsienio kalbų mokytojomis paminėjo Europos kalbų dieną, kuri kasmet Europos Tarybos, įsikūrusios Strasbūre, iniciatyva nuo 2001 metų švenčiama rugsėjo 26 dieną. Pagrindinė šio renginio idėja – geriau informuoti visuomenę apie visas Europoje vartojamas kalbas, kalbų mokymosi svarbą ir pabrėžti, kad tokiu būdu didinama tolerancija ir tarpusavio supratimas.

        Europos kalbų dieną kalbų įvairovė minima kaip vienas svarbiausių Europos privalumų: juk kalbų mokytis galime visą gyvenimą – mokykloje, universitete  ir, žinoma, savarankiškai.
„Tas, kuris nemoka nė vienos užsienio kalbos, nesupranta ir savosios („Wer fremde Sprachen nicht kennt, weiss nichts von seiner eigenen.“)“, – sakė didysis vokiečių poetas, romanistas, humanistas, politikas, mokslininkas ir filosofas Johanas Volfgangas Getė (Johann Wolfgang von Goethe).

        Šia proga Lazdijų Motiejaus Gustaičio gimnazijos 2gC klasės mokinės Guoda Radžiūnaitė ir Rimgailė Kardokaitė per mokyklos radiją perskaitė pranešimą apie didžiausius Lituanistikos centrus, tyrinėjančius ir propaguojančius lietuvių kalbą kaip vieną iš pačių seniausių pasaulio kalbų pramotę. Lituanistikos centrų visame pasaulyje yra apie 40. Šiais metais Guoda ir Rimgailė pristatė tris – Čikagos, Maskvos ir Tbilisio – centrus, informatyviai ir išsamiai nušvietusios jų veiklą.

        „The limits of my language are the limits of my world“- kiti gmnazijos mokiniai prakalbo anglų, rusų, vokiečių kalbomis per gimnazijos radiją, pateikdami įvairių faktų apie kalbas, skaitė eiles, skatino mokytis kalbų ir per kalbas pažinti pasaulį. Jie teigė, kad kalbų smagu mokytis ir malonu jomis kalbėti, pažinti svetimas kultūras. Jaunesniųjų klasių mokiniai mokėsi žodžių įvairiomis kalbomis, rengė pristatymus apie skirtingas šalis, o kabinetų durys tapo trumpa ,,kelione“ po Europos šalis. Pertraukų metu jau nuo trečiadienio per gimnazijos radiją skambėjo įvairių Europos šalių kalbomis atliekamos dainos.

 

                                                                            Lazdijų Motiejaus Gustaičio gimnazijos informacija

KONTAKTAI

Lazdijų Motiejaus Gustaičio gimnazija

Adresas:

Vytauto g. 13, LT-67122 Lazdijai

Įmonės kodas: 190608487

SD draudėjo kodas: 580118

Direktorė Jurgita Mozerienė

Tel.: (8 318) 51133

El.p.: info@lazdijugimnazija.lt