Padrąsinti, įkvėpti, palaikyti

Lazdijų Motiejaus Gustaičio gimnazija – viena iš tų penkiasdešimties išrinktų Lietuvos mokyklų, kai nuo vasario iki gegužės mėnesio lankys Andriaus Tapino inicijuoto projekto „Padrąsinti. Įkvėpti. Palaikyti“ dalyviai. Projekto tikslas – į svečius atvykusiems  žinomiems žmonėms, ne tik papasakoti savo sėkmės istorijas, bet ir moksleivius padrąsinti, įkvėpti  ir palaikyti siekiant svajonių bei tikslų.

Kovo 13 dieną mūsų gimnazijos mokiniai ir mokytojai sulaukė įdomios, drąsiai mąstančios asmenybės – Aušros Maldeikienės, Lietuvos Respublikos Seimo narės, ekonomistės, publicistės, ekonomikos vadovėlių autorės, kuri nuo pat pradžių prikaustė mokinių dėmesį. Ji mielai bendravo su mokiniais ir mokytojais: pasakojo apie savo vaikystę, apie savo siekimą ir kelią į sėkmę; nebijojo pripažinti, jog teko susidurti su įvairiomis problemomis: dažnai yra buvusi nesuprasta, išjuokta. Akcentavo, kad gyvenime svarbu būti drąsiam ir turėti savo nuomonę. Aušra Maldeikienė daugiau negu valandą dalijosi savo gyvenimo istorijomis ir atsakinėjo į pateiktus klausimus.

Mokinių nuomone, smagu, jog atsiranda tokių žmonių, kurie atranda laiko ir noro atvažiuoti į mokyklas, dalytis savo patirtimi ir vizijomis, parodyti, kad ir Lietuvoje yra daug kelių į sėkmę.