Nuotolinė pilietiškumo pamoka „Lazdijų savivalda. Susipažink“ su mere Ausma Miškiniene

Gruodžio 14 d. Lazdijų Motiejaus Gustaičio gimnazijos 1ga, b, c klasių, Krosnos ir Aštriosios Kirsnos pagrindinio ugdymo skyriaus, Šeštokų vidurinio ugdymo skyriaus devintos klasės mokiniai ir 1ga, b, c klasių auklėtojos Patackienė Leonora, Magilevičiūtė Jurgita, Durtinevičienė Gintutė dalyvavo nuotolinėje pilietiškumo pamokoje „Lazdijų savivalda. Susipažink“. Pirmą kartą nuotoliniu būdu vykusioje pilietiškumo pamokoje dalyvavo 75 asmenys. Pamoką organizavo ir vedė pilietiškumo pagrindų mokytojai Audronė Pileckienė, Salomėja Paškevičienė, Robertas Janulevičius, Gintarius Vžesniauskas.  Nuotolinėje pamokoje dalyvavo Lazdijų rajono savivaldybės merė Ausma Miškinienė, Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vedėjas Dalius Mockevičius, merės patarėja Sonata Dumbliauskienė. Su teorine medžiaga apie savivaldybę, seniūniją, vietos savivaldą mokiniai sužinojo pilietiškumo pamokų metu. Apie tai,  kokios yra Lazdijų savivaldos institucijos, tarybos komitetai, funkcijos, bendruomenės dalyvavimas vietos savivaldoje, mokiniams papasakoti sutiko  merė, vedėjas ir merės padėjėja. Tad pamokos tikslas-padedant Lazdijų rajono savivaldybės atstovams  susipažinti su Lazdijų savivalda.

Pamokos, vykusios daugiau nei 45 minutes,  metu mokiniams ir mokytojams merė Ausma Miškinienė ir jos patarėja Sonata Dumbliauskienė pristatė  savivaldybės veiklą, struktūrą, svarbiausius darbus, prioritetines veiklos sritis. Kalbėta buvo ne tik apie savivaldą, bet ir apie pilietiškumą, demokratiją, nacionalinę valdžią, piliečių teises, politiką, sprendimų priėmimo principus tiek savivaldoje, tiek nacionalinėje valdžioje, taip pat šių procesų kontrolę. Mintimis apie šias svarbias temas su moksleiviais pasidalino ir Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vedėjas Dalius Mockevičius.

Po netradicinės pamokos merė teigė: „Pilietiškų, neabejingų piliečių idėjos ir dalyvavimas priimant sprendimus bei nustatant prioritetus ne tik savivaldoje, bet ir šalyje, o kartais  ir už jos ribų yra labai svarbus. Tik kalbėdamiesi, dalindamiesi žiniomis ir diskutuodami galime surasti geriausius sprendimus. Svarbu suprasti kokias teises, pareigas ir atsakomybes turi tiek nacionalinė valdžia, tiek vietos savivalda. <…>Ačiū tariu ir gausiai nuotoliniu būdu prisijungusiems mokiniams. Visada prisiminkite, kad esate itin svarbūs, o Jūsų idėjos – visuomet laukiamos.“

Pamoka prabėgo nepastebimai greitai, prireikė net papildomo laiko. Pirmą kartą Lazdijų Motiejaus Gustaičio gimnazijos istorijos pilietiškumo pamoka vyko su 1 g klasių mokiniais nuotoliniu būdu. Pamokoje taip gausiai susirinkę mokiniai turėjo galimybę sustikti su mere Ausma Miškiniene, vedėju Daliumi Mockevičiumi, meres patarėja Sonata Dumbliauskiene ir išgirsti realius faktus apie Lazdijų savivaldą ir jos funkcijas, užduoti  mokiniams rūpimus klausimus. Manau, joks pilietiškumo vadovėlis neatstos to, ką mokiniai išgirdo iš konkrečių asmenybių lūpų.

Baigdama noriu pacituoti www.lazdijai.lt parašytus žodžius „Pradėkime nuo savęs tuos pokyčius, kurių reikia mūsų kraštui dabar“. Lazdijų Motiejaus Gustaičio gimnazijos 1ga,b,c kl,,  Aštrios Kirsnos ir Krosnos, Šeštokų  mokyklų devintokai ir jų mokytojai  pradėjo, o Jūs?

Mokytoja Audronė Pileckienė