Netradicinė pamoka „Skaitome Viljamą Šekspyrą“

Atsiliepiant į Lietuvos bibliotekininkų draugijos ir Britų tarybos iniciatyvą prasmingai paminėti didžiojo poeto, dramaturgo Viljamo Šekspyro 400–ąsias mirties metines, 16–osios Nacionalinės bibliotekų savaitės metu, balandžio 27 d., Lazdijų Motiejaus Gustaičio gimnazijos skaitykloje vyko netradicinė pamoka „Skaitome Viljamą Šekspyrą“. Pamokoje dalyvavo 2ga klasės mokiniai su lietuvių kalbos mokytoja Marija Jakulevičiene. Pamoką pradėjo mokytoja Marija Jakulevičienei bei šių eilučių autorė. Mokytoja aiškiai išdėstė pamokos tikslus ir uždavinius bei supažindino su Viljamu Šekspyru – vienu iš žymiausių Anglijos ir ryškiausių pasaulinės literatūros asmenybių.

O šių eilučių autorė pasveikino  moksleivius su XVI–ąja Nacionaline Lietuvos bibliotekų savaite bei Bibliotekų metais ir priminė apie skaitymo kultūrą ir tradiciją, raštingumo, pažinimo svarbą, pagarbą knygai ir kūrėjui Viljamui Šekspyrui. Toliau pamoką tęsė 2ga klasės mokinės Samanta Čepononytė ir Greta Pileckaitė. Jos pristatė skaidres, kuriose išsamiai apžvelgė Viljamo Šekspyro gyvenimą ir kūrybą.

Viljamo Šekspyro  ištobulinti dramos žanrai – komedija, tragedija – atlaikė šimtmečių išbandymus ir tapo auksine klasika.

Vėliau 2ga klasės mokiniai nepabūgo skaityti ir sudėtingų dramaturgo tekstų. Malonu buvo klausytis daugiau kaip 400 metų senumo dramos „Romeo ir Džiuljeta“. Kaip žinia, šios dramos veikėjai jau tapo bendriniu įsimylėjėlių sinonimu, o per daugiau nei tris šimtmečius,  pusantro šimto V. Šekspyro sonetų ramino ir gydė ne vieną meilės kamuojamą širdį.

Pamoką praleidome turiningai. Mokinių garsiai skaitoma įstabi meilės istorija padėjo mums  prisiminti šios asmenybės kūrybą,   naujai ją įvertinti bei  atrasti jo kūriniuose kažką dar negirdėto ar nesvarstyto.

Daiva Mikalauskienė

?????????????