Netradicinė pamoka „Iškovota Laisvė visai šalia“

Istorijos pamokų metu dažnai girdėjome žodį „Laisvė“. Kad ji visai šalia 5a klasės mokiniai birželio 11 ir 13 dienomis sužinojo dalyvaudami netradicinėje istorijos pamokoje „Iškovota Laisvė visai šalia“. Ši pamoka susidėjo iš dviejų pamokų: birželio 11 d. 5a klasės mokiniai pasiskirstė į šešias komandas, kurioms istorijos mokytoja Audronė Pileckienė išdalino užduočių lapus. Grupės turėjo surasti penkias stoteles, atlikti pateiktas užduotis.

Pirmoje stotelėje „Nepriklausomybės kovos 1918-1920“ reikėjo surasti ant Lazdijų Šv. Onos bažnyčios tvoros kabančias atminimo lentas, jas nufotografuoti ir į užduočių lapą įrašyti penkias karių – savanorių pavardes.

Antroje stotelėje „Adolfas Ramanauskas-Vanagas Seinų valstybinės gimnazijos absolventas 1923-1929“ grupėms reikėjo nueiti prie seno Lazdijų Motiejaus Gustaičio gimnazijos pastato, kuriame mokėsi dm. gen. Adolfas Ramanauskas – Vanagas, nufotografuoti ant pastato esančios Atminimo lentos užrašą, perskaityti ir parašyti teisingą užrašą, kuris skamba taip: „ŠIAME PASTATE BUVUSIĄ SEINŲ VALSTYBINĘ GIMNAZIJĄ 1937M. BAIGĖ REZIDENCIJOS VADAS ADOLFAS RAMANAUSKAS-VANAGAS.

Trečioje stotelėje „Atminimo lenta žuvusiems už laisvę“, kuri kabo ant seno Lazdijų Motiejaus Gustaičio gimnazijos pastato, penktokams reikėjo ją nufotografuoti, parašyti užduočių lape kelių mokytojų ir mokinių pavardes.

Ketvirtoje stotelėje mokiniams reikėjo surasti gimnazijos kieme „Saulės laikrodį“ nufotografuoti ir parašyti kas jį sukūrė. Autorius šio darbo mokytojas Jonas Malinauskas.

Penktoje stotelėje „Lazdijų Motiejaus Gustaičio gimnazijos įkūrimui skirtas akmuo“ mokiniams reikėjo surasti akmenį, kuriame buvo parašyta „80-MEČIO ALĖJA“ (Lazdijai 2000), nufotografuoti ir sužinoti kokį įvykį šis užrašas mena. Šis akmuo buvo pastatytas 2000 metais, kai Lazdijų Motiejaus Gustaičio gimnazija minėjo 80-ąsias savo įkūrimo metines.

Birželio 13 d. 5a klasės mokiniai tęsė istorijos netradicinę pamoką „Iškovota Laisvė visai šalia“ ir pristatė komandų parengtus pristatymus. Mokytoja A. Pileckienė įvertino grupių narių pastangas, pasidžiaugė jų noru pažinti įvykius, vykusius gimnazijos aplinkoje. Taigi, už puikų komandinį darbą grupėse, įdomius pristatymus istorijos mokytoja visiems parašė po 10.

Štai tokia 5a klasės mokinių netradicinė pamoka „Iškovota Laisvė visai šalia“, kuri įvyko birželio 11 ir 13 dienomis.

Austėja Nevulytė, 5a klasė
Austėjos Nevulytės, Granto Grėbliūno, Audronės Pileckienės nuotraukos