Vytauto g. 13, LT-67122, Lazdijai

(8 318) 51133

info@lazdijugimnazija.lt

Netradicinė istorijos pamoka „LEONARDAS Genijaus žavesys“

        Lazdijų Motiejaus Gustaičio gimnazijos 8a klasės mokiniai dalyvavo netradicinėje istorijos pamokoje „LEONARDAS Genijaus žavesys“ Lazdijų krašto muziejuje, kuriame eksponuojama Italijos ambasados  ir Italijos kultūros instituto Vilniuje parengta kilnojamoji paroda, skirta Leonardo da Vinci (1452-1519) 500-osioms metinėms paminėti. Mokiniai dirbdami grupelėse susipažino su dailininko, skulptoriaus, inžinieriaus, poeto, muziko Leonardo da Vinco gyvenimu, jo kūryba bei veiklomis. Pristatydami atliktas užduotis aštuntokai sužinojo, kad labiausiai šią asmenybę išgarsino tapyba-tokie šedevrai kaip Džokonda (kitaip Mona Liza) ir Paskutinė vakarienė išugdė ištisas dailininkų kartas. Tapybą Leonardas laikė ne tik „mokslu“, kur kas paprasčiau ir tikroviškiau atskleidžiančiu gamtą, bet ir priemone savo moksliniams atradimams pavaizduoti. Leonardas sukūrė sidabrinę lyrą, 1487 metais sukūrė šarvuotos mašinos projektą, ištyręs širdies raumenų struktūrą jis pirmasis nustatė esant keturias ertmes ir dar daug kitų įdomių faktų pateikė mokiniams ši paroda. Aštuntokė Ema Bacevičiūtė sukūrė net ketureilį:

        Dailės ponas

Leonardas  da Vincis
Ponas Dailės soste sėdėjo kaip baronas
Mėgo piešti, kurti
Ir mylėjo savo pieštus žmones.

 

        Pamoka praėjo nepastebimai greitai.  Nors apie šią asmenybę aštuntokai kalbės dar ne kartą istorijos pamokose, bet žinios įgytos aplankius šią parodą tikrai bus naudingos ateityje.

        Dėkojame Italijos ambasadai  ir Italijos kultūros institutui Vilniuje, Lazdijų krašto muziejui už galimybę pažinti iš arčiau Leonardo Genijaus žavesį.

 

Mokytoja Audronė Pileckienė

 

KONTAKTAI

Lazdijų Motiejaus Gustaičio gimnazija

Adresas:

Vytauto g. 13, LT-67122 Lazdijai

Įmonės kodas: 190608487

SD draudėjo kodas: 580118

Direktorė Jurgita Mozerienė

Tel.: (8 318) 51133

El.p.: info@lazdijugimnazija.lt