Vytauto g. 13, LT-67122, Lazdijai

(8 318) 51133

info@lazdijugimnazija.lt

Netradicinė integruota rusų kalbos, istorijos, muzikos pamoka „Lietuvos šalys-kaimynės“

5-faktai

        Šią pamoką Lazdijų Motiejaus Gustaičio gimnazijos 6a klasėje vedė rusų kalbos mokytojos Liuda Kupstienė ir Dalia Matūzienė, muzikos mokytoja Birutė Vžesniauskienė ir istorijos mokytoja Audronė Pileckienė. Pamokoje dalyvavo direktoriaus pavaduotoja ugdymui Virginija Spitrienė. Mokiniai  (iš anksto suskirstyti į grupes) rinko medžiagą apie pasirinktą Lietuvos šalį kaimynę, kūrė pristatymą apie ją. Reikiamu momentu grupių nariai kreipdavosi į dalykų mokytojus pagalbos vienu ar kitu klausimu. Muzikos mokytoja B. Vžesniauskienė parinko grupėms atitinkamos šalies dainas, kuriomis „atvykusios“ delegacijos nariai pradėjo savo pristatymus. Pamokai prasidėjus  mokytojos paskelbė mokiniams jos tikslą ir uždavinius: susipažinti  su Lietuvos šalimis-kaimynėmis,  užfiksuoti penkis faktus iš grupių pristatymų, įvardinti keturias šalis kaimynes, susipažinti su šalių kultūra, valgiais, tradicijomis, suvenyrais bei pašokti šokius, padainuoti dainas. Vėliau mokytojos paskelbė savo dalyko vertinimo kriterijus. Pamoka vyko gimnazijos 18 kabinete, kur gausu suvenyrų iš Lietuvos šalių-kaimynių. Ant stalų puikavosi šalių kaimynių vėliavos,  kurias  pasigamino patys mokiniai.

        Pirmoji pasirodė Lietuvos Respublikos delegacija (Karolis Balyta, Jokūbas Vaišnys,Titas Malaškevičius, Kornelija Čitavičiūtė,Rimgailė Kardokaitė), antroji – Lenkijos Respublikos delegacija (Modestas Ptakauskas, Gytis Jonuška, Aistė Markauskaitė, Lėja Kašelionytė), trečioji – Latvijos Respublikos delegacija (Matas Spitrys, Austėja Makauskaitė, Gabija Vilkevičiūtė), ketvirtieji – kaimynai iš Baltarusijos Respublikos (Gabija Gerasimovaitė, Ugnė Mazurkevičiūtė, Kristupas Kalvaitis, Martynas Butkauskas), penktieji – Rusijos Federacijos delegacija (Eimintas Žukauskas, Dainora Gurevičiūtė,Guoda Radžiūnaitė,  Emilis Skirkevičius, Martyna Rasiulytė).  Lietuviai pasikvietė ne tik Lietuvos kaimynus, bet svečius iš Baltijos šalies Estijos Respublikos (Miglė Petruškevičiūtė, Viltė Mikelionytė, Benas Malinauskas, Mantas Kryžokas) . Mokiniai ne tik puikiai padainavo,  parengė pristatymus apie šalis-kaimynes, bet pabaigę savo pasakojimus uždavinėjo pamokos dalyviams klausimus. Vaikai realiai pamatė suvenyrus, kuriuos gimnazijai įteikė atvykusios į Lazdijus delegacijos iš svetur.

        Po grupių pasirodymų vaikai pagarsino penkis faktus apie šalis-kaimynes (apie valstybių simbolius, prezidentus, valiutą, tautiškus rūbus, valgius ir kt.) bei  įvardino jas (Lenkijos Respublika, Baltarusijos Respublika, Latvijos Respublika, Rusijos Federacija), susipažino su šalių kultūra, tradicijomis, suvenyrais, šoko šokius ir dainavo dainas bei kalbėjo apie  sėkmes ir nesėkmes pamokos metu.  Gavę įsivertinimo lapus mokiniai įsivertino savo pasirengimą šiai pamokai, mokytojos įvertino jų pasirodymus pažymiais ir kaupiamaisiais taškais. Istorijos dalyko galutinis mokinių vertinimas paaiškės spalio 19 dieną po Protų kovų „Lietuvos šalys kaimynės“. Klausimus šiai kovai rengė netradicinę pamoką vedusios mokytojos, kurios informaciją paėmė ir iš 6a kl. mokinių  pristatymų.

        Netradicinė integruota rusų kalbos, istorijos, muzikos pamoka baigėsi. Mokytojams šioje pamokoje buvo svarbu, kad mokiniai sužinotų kuo daugiau apie  Lietuvą ir jos šalis-kaimynes, joms buvo svarbi  kiekvieno 6a klasės mokinio, dirbusio komandoje, sėkmė. Mokiniams svarbu bendrauti komandoje ir daugiau sužinoti apie Lietuvą bei jos šalis kaimynes. Manau, tai mums visiems kartu pavyko.

Audronė Pileckienė
Lazdijų Motiejaus Gustaičio gimnazijos istorijos vyresnioji mokytoja

 

sveciai-is-lenkijos pasakoja-apie-estija lietuviu-smagus-sokis-vejunelis karolis-pristato-lietuva eimintas bendras-vaizdas baltarusija-grazus

KONTAKTAI

Lazdijų Motiejaus Gustaičio gimnazija

Adresas:

Vytauto g. 13, LT-67122 Lazdijai

Įmonės kodas: 190608487

SD draudėjo kodas: 580118

Direktorė Jurgita Mozerienė

Tel.: (8 318) 51133

El.p.: info@lazdijugimnazija.lt