Vytauto g. 13, LT-67122, Lazdijai

(8 318) 51133

info@lazdijugimnazija.lt

Netradicinė integruota pilietiškumo, istorijos ir lietuvių kalbos pamoka „Adolfo Ramanausko- Vanago keliais. Partizaninis karas Lietuvoje“

 

        2021 m. vasario 10 d. Lazdijų Motiejaus Gustaičio gimnazija  kartu su Jonavos Justino Vareikio progimnazija nuotoliniu būdu organizavo  netradicinę integruotą pilietiškumo, istorijos ir lietuvių kalbos ir literatūros pamoką „Adolfo Ramanausko-Vanago Gyvenimo keliais. Partizaninis karas Lietuvoje“, skirtą Vasario 16-ąjai, 103-osioms dm. gen. Adolfo Ramanausko-Vanago gimimo metinėms paminėti. Pamoką vedė Lazdijų Motiejaus Gustaičio gimnazijos mokytoja Audronė Pileckienė ir   Jonavos Justino Vareikio progimnazijos mokytojos Loreta Kazlauskienė, Jūratė Stankaitienė, Dalia Vilkelienė. Nuo 2018 metų lazdijiečiai su Jonavos J. Vareikio progimnazija bendrauja ir bendradarbiauja. Pamokoje dalyvavo 1gc klasės auklėtoja Gintutė Durtinevičienė, Lazdijų Laisvės kovų muziejaus muziejininkė Jūratė Paciukonienė.

        Pamokos tikslas – supažindinti su dm. gen. Adolfo Ramanausko-Vanago Gyvenimo istorija bei kalbėti apie Partizaninį karą Lietuvoje (1944/1945-1953). Nuotolinė pamoka prasidėjo Lietuvos himnu. Lazdijų Motiejaus Gustaičio gimnazijos 1gc  klasės mokiniai Arnas Stučka, Nojus Ribinskas, Gabija Jurėnaitė, Tautvydas Motiejūnas, Raminta Gavinavičiūtė, Austėja Kizelevičiūtė, Ignas Karaliūnas, Augustas Šukys pristatė dm. gen. Adolfo Ramanausko – Vanago Gyvenimo kelią ir istoriją, skaitė  buvusios gimnazijos mokinės  Aistės Pileckaitės-Sarokienės (mokytoja Zita Šklėrienė) ir gimnazisto 3gb klasės mokinio Pauliaus Čepulio (mokytoja Zita Šklėrienė) rašinių ištraukas, lazdijietės rašytojos Zuzanos Urbonaitės straipsnio (parašyto 1997 m) ištrauką,  demonstravo skaidres ir kt. Žuvusių už Laisvę atminimas buvo pagerbtas tylos minute.

        Pamoką tęsė Justino Vareikio progimnazijos aštuntokai, pristatydami partizaninį karą Lietuvoje ir Jonavos apylinkėse. Mokytoja Loreta Kazlauskienė  vedė diskusiją „Ar partizaninė kova prasminga?“. Buvo įdomu klausytis gimnazistų Emilijos Pakutkaitės, Arno Stučkos, Oto Vaitulevičiaus, Nojaus Ribinsko ir Jonavos moksleivių nuomonių apie partizaninį karą Lietuvoje. Mokytoja Loreta Kazlauskienė  kvietė mokinius išsakyti savo nuomone užduodama klausimus: Kokie žmonės galėjo būti partizanais? Žmogus apsisprendimo kryžkelėje. Kaip pasielgti: ar būti drąsiu, ar prisitaikyti? (ar paminti moralines vertybes, įsitikinimus?). Ką žinote apie A.Ramanauską-Vanagą? Ar galima susieti A.Ramanausko-Vanago ir Just. Vareikio asmenybes?  Malonu ir jautru buvo klausytis, kaip jaunoji karta išsako savo nuomonę vienu ar kitu klausimu.  

        Pamokos pabaigoje Lazdijų Motiejaus Gustaičio gimnazijos direktorė Jurgita Mozerienė pasidžiaugė mokyklų draugyste ir prasmingais darbais. Jonavos Justino Vareikio progimnazijos direktorė Olga Mediekšė pastebėjo, jog ši pamoka įkvepianti, skatinanti mąstyti, ugdanti pilietiškumą,  ragino ir toliau ieškoti įvairių bendradarbiavimo formų. Pamokoje dalyvavusi Lazdijų Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vyriausioji specialistė Auksė Stirbienė  ir Lazdijų Motiejaus Gustaičio gimnazijos direktoriaus pavaduotoja ugdymui Edita Pavasarienė pasidžiaugė jaunų žmonių žingeidumu, noru domėtis Lietuvos istorija.

 

Istorijos mokytoja Audronė Pileckienė

 

KONTAKTAI

Lazdijų Motiejaus Gustaičio gimnazija

Adresas:

Vytauto g. 13, LT-67122 Lazdijai

Įmonės kodas: 190608487

SD draudėjo kodas: 580118

Direktorė Jurgita Mozerienė

Tel.: (8 318) 51133

El.p.: info@lazdijugimnazija.lt