Vytauto g. 13, LT-67122, Lazdijai

(8 318) 51133

info@lazdijugimnazija.lt

Netradicinė integruota pamoka  Lazdijų Laisvės kovų muziejuje

        Nuo š. m. birželio 13 dienos Laisvės kovų muziejuje eksponuojama paroda „Lietuvos Nepriklausomybės Akto signatarė Nijolė Ambrazaitytė (1939–2016)“, kuri skirta Gedulo ir Vilties dienai paminėti. 2024 m. birželio 19 d. Lazdijų Motiejaus Gustaičio gimnazijos 7 b klasės mokiniai dalyvavo netradicinėje integruotoje lietuvių k. ir istorijos pamokoje „Lietuvos Nepriklausomybės Akto signatarė Nijolė Ambrazaitytė (1939–2016)“, kurią vedė mokytojos Audronė Pileckienė ir Jolanta Patackaitė.  Septintokai  dirbo grupelėse: skaitė stenduose esančią informaciją, atrinko 2-3 būtiniausius faktus ir pristatė pamokos dalyviams.  Mokinių užfiksuoti faktai: operos solistė, pedagogė, tremtinė, politikė N. Ambrazaitytė gimė 1939 m. vasario 21 dieną Lazdijų rajone, Burakavo kaime, Vinco Ambrozaičio ir Antaninos Ambrozaitienės šeimoje. Jos tėtis Vincas Ambrozaitis tarnavo Lietuvos pasienio policijoje Lazdijų krašte. Sąjūdietė Nijolė Ambrazaitytė savo knygoje ,,Virš manęs poliarinė pašvaistė” aprašė tremties išgyvenimus. N. Ambrazaitytė –, LR Aukščiausios Tarybos-Atkuriamojo Seimo deputatė, dviejų kadencijų LR Seimo narė, Kovo 11 osios Lietuvos Nepriklausomybės Akto signatarė. Laisvės kovų muziejaus ir LR Seimo kanceliarijos Parlamentarizmo istorinės atminties skyriaus deka Lazdijų Motiejaus Gustaičio gimnazijos 7b kl. mokiniai netradicinėje integruotoje pamokoje galėjo geriau pažinti Lietuvos Nepriklausomybės akto signatarę Nijolę Ambrazaitytę. Tariame AČIŪ.

 

Kartu su Tūkstantmečio mokyklos
Projektas finansuojamas Europos Sąjungos #NextGenerationEU lėšomis.
„Tūkstantmečio mokyklų“ programą įgyvendina Europos socialinio fondo agentūra

 

Mokytoja Audronė Pileckienė

[wpgmza id="1"]

KONTAKTAI

Lazdijų Motiejaus Gustaičio gimnazija

Adresas:

Vytauto g. 13, LT-67122 Lazdijai

Įmonės kodas: 190608487

SD draudėjo kodas: 580118

Direktorė Erika Poškevičienė

Tel.: (8 318) 51133

El.p.: info@lazdijugimnazija.lt