Vytauto g. 13, LT-67122, Lazdijai

(8 318) 51133

info@lazdijugimnazija.lt

NETRADICINĖ 7B KLASĖS MOKINIŲ PAMOKA -SUSITIKIMAS SU PIRMĄJA LIETUVOS PONIA DIANA NAUSĖDIENE

        Rugsėjo 2 dieną Lazdijų Motiejaus Gustaičio gimnazijos 7B klasės mokiniai su auklėtoja Laima Čepuliene, lietuvių kalbos ir literatūros mokytoja Vida Kvaraciejiene bei kai kuriais prie mūsų prisidėjusiais gimnazijos Mažosios mokinių tarybos nariais nuvykome į Lazdijų krašto muziejų,  kur tądien lankėsi pirmoji Lietuvos ponia Diana Nausėdienė. Tai progai lietuvių kalbos ir literatūros mokytoja V. Kvaraciejienė mums visiems parengė netradicinę pamoką „Lazdijai Motiejaus Gustaičio asmenybės šviesoje“, o mūsų klasė visiems mokiniams parengė viktoriną „Ką naujo sužinojai apie Motiejų Gustaitį?“

        Ponią Dianą Nausėdienę mes pasitikome muzikiniu sveikinimu: Lazdijų meno mokyklos mokinys Gustas Mankus saksofonu pagrojo gražų kūrinį, kuris tikrai sužavėjo viešnią. Ji padėkojo ir pasakė sveikinimo kalbą, kurioje skambėjo palinkėjimai mums: būkite asmenybės, būkite lyderiai! Lazdijų krašto muziejaus direktorė pakvietė mus paleisti į dangų baltus balionus, kurie simbolizavo M. Gustaičio pasirinktą kūrybinį slapyvardį Balandis ir mūsų svajones. Tuomet pirmoji ponia, Lazdijų savivaldybės direktorė ir muziejaus direktorė perkirpo kaspiną ir atidarė Motiejaus Gustaičio namelį-muziejų.

        Po atidarymo muziejaus kiemelyje vyko mokytojos V. Kvaraciejienės vedama netradicinė pamoka „Lazdijai Motiejaus Gustaičio asmenybės šviesoje“: sužinojome labai įdomių, negirdėtų faktų apie mūsų gimnazijos įkūrėją Motiejų Gustaitį, išgirdome, kokios mokyklos buvo prieš šimtą metų, džiaugėmės, kad M. Gustaitis kultūrai skleisti pasirinko Lazdijus, o ne Alytų ar Marijampolę, ką jam siūlė to meto švietimo valdininkai. Netradicinės pamokos metu Kamilė Klinkevičiūtė, Miglė Jarmalaitė ir Augustė Matuzaitė skaitė poeto M. Gustaičio eilėraščius ir kadangi tuose eilėraščiuose ne visi žodžiai mums buvo žinomi, čia pat juos ir aiškinomės. Išklausę pamoką, mes pradėjome savo viktoriną „Ką naujo sužinojai apie Motiejų Gustaitį?“, kurią vedė Greta Jančiukaitė ir Adomas Siniavskis. Viktorina sudomino visus. Nors ji buvo skirta mokiniams, į vedėjų klausimus bandė atsakyti ir susidomėję renginio svečiai.

        Tuo tarpu keli 7B klasės mokiniai dalyvavome muziejaus darbuotojų surengtoje edukacijoje: mes pirmieji ne tik pamatėme modernias interaktyvias muziejaus ekspozicijas, bet ir stengėmės sudėlioti nelengvą magnetinę dėlionę – linksmą M. Gustaičio eilėraštį „Grybų, grybų!“ Ir labai laukėme ponios D. Nausėdienės. Kai ji atėjo į muziejų, apsidžiaugė ten radusi ne tik muziejaus darbuotojus, bet ir mus. Mes smagiai pasikalbėjome, atsakėme į užduotus klausimus, nes pirmajai Lietuvos poniai buvo viskas įdomu. Kai išėjome iš muziejaus į kiemą, ponia Nausėdienė paklausė mūsų vardų ir visus pakvietė nusifotografuoti. Atsisveikindama ji mums paliko dovanėlių iš Prezidentūros ir palinkėjo būti šviesuliais.

        Visi į mokyklą grįžome labai laimingi ir kupini įspūdžių. Manau, nė vienas neužmiršime šios dienos – juk ne kasdien tenka bendrauti su pirmąja Lietuvos ponia Diana Nausėdiene.

 

7B klasės mokinės Miglė Grėbliūnaitė ir Kamilė Klinkevičiūtė

Nuotraukos Aldo Liaukaus ir gimnazistų

KONTAKTAI

Lazdijų Motiejaus Gustaičio gimnazija

Adresas:

Vytauto g. 13, LT-67122 Lazdijai

Įmonės kodas: 190608487

SD draudėjo kodas: 580118

Direktorė Jurgita Mozerienė

Tel.: (8 318) 51133

El.p.: info@lazdijugimnazija.lt