NATO egzaminas Lietuvoje ir Lazdijų Motiejaus Gustaičio gimnazijoje

Šiemet NATO (Šiaurės Atlanto Sutarties Organizacija) švenčia savo įkūrimo 70-ąsias metines, o  Lietuvos narystei aljanse kovo 29 d. sukako 15 metų. Ta proga 2019 m. kovo 29 dieną pirmą kartą NATO egzaminą organizuojantis Baltijos pažangių technologijų institutas kvietė  pasitikrinti žinias apie NATO ir laimėti kelionę į NATO būstinę Briuselyje. Renginį globoja Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė, partneriai – Krašto apsaugos ministerija ir Užsienio reikalų ministerija. Egzamino informacinis partneris portalas DELFI, informaciniai rėmėjai – Lietuvos nacionalinis radijas ir televizija, „Mediatraffic“. Egzamino draugai – kavinių tinklas „Caffeine“ bei Lietuvos nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka. Projektą finansuoja NATO Viešosios diplomatijos padalinys, remia informacinių ir ryšių technologijų įmonių grupė „Elsis“.

Dalyviai varžėsi  trijose kategorijose: moksleivių, piliečių ir profesionalų. NATO egzaminą Lietuvoje laikė 6434 dalyviai. Be klaidų egzamino klausimus įveikė net 40 laikiusiųjų. Daugiau nei 60 proc. laikiusiųjų egzaminą – moksleiviai. Tris ir mažiau klaidų padarė 150 dalyvių. 70 geriausiai ir greičiausiai išlaikiusių egzaminą  gaus laiškus, kviečiančius  dalyvauti antrajame etape, kuris vyks rugsėjo 14 dieną Vilniuje. Po II etapo paaiškės 7 laimėtojai, keliausiantys į NATO būstinę Briuselyje. Organizatoriai rinks ir aktyviausiai dalyvavusias tris Lietuvos mokyklų komandas, kurios bus pakviestos pasižvalgyti po NATO aviacijos bazę Šiauliuose.

Lazdijų Motiejaus Gustaičio gimnazijos gausus 5-8, 1-4 g. klasių mokinių būrys (apie 180 dalyvių)  bei mokytojai taip pat dalyvavo šiame egzamine. Mokinius kvietė  egzamine dalyvauti koordinatorė direktoriaus pavaduotoja ugdymui Edita Pavasarienė, mokytojos Salomėja Paškevičienė ir Audronė Pileckienė. 28 taškus iš 30 surinko 2gc klasės mokinė Gabija Subačiūtė, 26 taškus surinko Sofija Salatkaitė (2c kl,), Gytis Stankevčius (2gc kl.), Gabrielė Merkininkaitė (2gc kl.). Gerai egzamine sekėsi Justui Dulskui (3gc kl.), Matui Cibulskui (2ga kl.), Monikai Budreikaitei (2ga kl.), Jonei Cibulskaitei (2ga kl.), Saimonui Sorakai (5a kl.), Jokūbui Čepuliui (5b kl.), Dovydui Čivinskui (5b kl.), Karoliui Struckui (5b kl.) ir kt.

Džiaugiamės Lazdijų Motiejaus Gustaičio gimnazijos  mokinių noru kuo daugiau sužinoti, kas yra NATO.  Išgirsti daugiau apie NATO mokiniai galėjo ne tik dalyvaudami NATO egzamine, bet ir po trijų pamokų klausydami gimnazijoje 1ga klasės mokinių Martynos Tamulionytės, Sandros Jančiukaitės, Naglio Andriulionio, Justinos Rudzevičiūtės, Kamilės Valentaitės su pilietiškumo pagrindų mokytoja Audrone Pileckiene parengtos radijo laidos „Minint NATO 70 ir Lietuvos įstojimo į NATO 15-ąsias metines“.

Audronė Pileckienė
Pilietiškumo pagrindų mokytoja