Namai, kuriuose kvepia Kalėdomis

Kalėdos. Rimties, susikaupimo ir vilties metas. Jauti, kaip metų traukinys palieka paskutinę stotį, kaip sunku atsisveikinti su tuo, kas jau buvo, praėjo, neliko… Pasidžiaugi, kad išgyvenai visus sunkumus, negandas, mokėjai pasidžiaugti sėkmėmis ir tuo, kad buvai ne vienas.

Vienatvė, vienišumas – būsena, kuri dažnai aplanko žmogų gyvenimo saulėlydyje. Kai nebelieka artimų žmonių, kai nebelieka namų, kai nebelieka nieko… Tada žmonės ieško pagalbos, paguodos ten, kur jais bus pasirūpinta, kur jie ras draugų ir bendraminčių, kur galės jaustis reikalingais. Tokie žmonės gyvena Veisiejų socialinės globos namuose, kuriuose gruodžio 21d. lankėmės mes, Lazdijų M. Gustaičio gimnazijos mokiniai. Jau šešti metai mūsų gimnazijos lietuvių kalbos mokytojos S. Mazaliauskienės iniciatyva yra vykdoma akcija „Padovanok Kalėdų žvaigždę“. Kiekvienais metais mes lankome vaikų namus, ligonines, senelių namus.

Šiais metais mes, 4gc klasės ir 1ga klasės mokiniai, su savo mokytoja S. Mazaliauskiene ir socialine pedagoge J. Ponomorioviene lankėmės Veisiejų socialinės globos namuose. Viešnagės metu stengėmės padovanoti gyventojams trupinėlį džiaugsmo, praskaidrinti jų kasdienybę dainomis, eilėmis ir savo rankomis pagamintomis dovanėlėmis.

Labai šiltai mus priėmė globos namų direktorius V. Mozeris, kuris kartu su socialine darbuotoja S. Varneliene mums pasakojo apie gyventojų buitį ir pramogas, vedžiojo po darbo ir poilsio zonas. Žavėjomės neįgaliųjų pasiektais rezultatais sporto srityje, gyventojų rankomis sukurtais keramikos kūriniais, mezginiais ir kitais darbeliais. Viskas mums patiko, nes jautėme namų dvasią, gal ne visai tokią, kurią turime tikruose namuose, tačiau vienišumo paukštė šiuose namuose tikrai praskrido pro šalį…

Greta Kavaliauskaitė, 4gc klasės mokinė