Vytauto g. 13, LT-67122, Lazdijai

(8 318) 51133

info@lazdijugimnazija.lt

Nacionalinis konkursas „Lietuvos istorijos žinovas“

1Ar žinai savo Tėvynės istoriją? Ar nori patirti pažinimo džiaugsmą? Ar jauti, kad tai yra svarbu?

        Lietuvos istorijos mokytojų asociacija 2016 m. kovo 10 d. kvietė į antrąjį Nacionalinį konkursą „Lietuvos istorijos žinovas“ Lietuvoje,kuriame pirmą kartą dalyvavo Lazdijų Motiejaus Gustaičio gimnazijos 5-8 ir 1-2 g klasių mokiniai. Konkursu buvo siekiama prasmingai paminėti Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimą, Laisvės gynimo 25-ąsias minėjimo metines, ugdyti nuostatą, kad kiekvienas turi gerai žinoti ir suprasti savo tautos istoriją, stiprinti tapatumo ir pasididžiavimo jausmą savo valstybe. Taip pat siekiama skatinti visuomenės bendruomeniškumą, nes LR Seimas 2016 metus paskelbė Vietos bendruomenių ir Bibliotekų metais, puoselėti savo krašto tradicijų išugdytas dvasines vertybes, skatinti užsienyje gyvenančius lietuvius drauge prasmingai paminėti šią dieną. Konkurso „Lietuvos istorijos žinovas“ koordinatorius gimnazijoje – direktoriaus pavaduotoja ugdymui Edita Pavasarienė. Darbus vertino Vertinimo komisija: istorijos mokytoja metodininkė Salomėja Paškevičienė, istorijos vyr. mokytoja Audronė Pileckienė,  istorijos vyr. mokytoja Ona Petuškienė. Konkursą gimnazijoje  padėjo pravesti LEU istorijos specialybės IV kurso studentas Darius Jankauskas.

        Konkurse dalyvavo 189 gimnazistai, kuriems priklausomai nuo amžiaus grupės buvo pateikta 20 (5-6 klasių mokiniams) ir 60 (7-8, 1-2 g klasių mokiniams) klausimų iš įvairių Lietuvos istorijos laikotarpių. Kadangi kiekvienai savivaldybės gimnazijai buvo leista pasiūlyti po penkis klausimus iš vietos regiono istorijos, šia galimybe buvo pasinaudota. Iš penkių sugalvotų klausimų 5-6 klasėms iš Lazdijų krašto istorijos buvo pateikti du klausimai. Geriausiai konkurse „Lietuvos istorijos žinovas“ pasirodė šie 5-6 klasių mokiniai: Miglė Petruškevičiūtė (5a kl.), Martyna Tamulionytė (6a kl.), Lidija Valentukonytė (6a kl.), Martynas Subačius (6a kl.),  Augustė Mocejūnaitė (6a kl.), Vesta Vaitulionytė (6a kl.),   Dominykas Patašius (6a kl.).

        Konkurse 7-8 ir 1-2g klasių grupėse  daugiausiai taškų surinko 1 ga klasės mokinės Ieva Pledaitė ir Aušra Spitrytė, kurios ir tapo nugalėtojomis. Keliais taškais nuo jų atsiliko šie gimnazijos mokiniai: Diana Česnakevičiūtė (7b kl.), Gabrielė Merkininkaitė (7c kl.); Sofija Salatkaitė (7 c kl.); Medeina Struckutė (7c kl.), Melisa Andruškevičiūtė (1gc kl..); Karolina Aleksandravičiūtė (1 gc kl.), Modesta Janulevičiūtė (1 gc kl.), Samanta Čepononytė (2ga kl.), Evelina Stankevičiūtė (2ga kl.), Vilius Pašukonis (2gc kl.), Gabrielė Želnytė (2gc kl.), Jolanta Jančiukaitė (2gc kl.).

        Konkursui pasibaigus klasės nusifotografavo prie Lazdijų Motiejaus Gustaičio gimnazijos mokinių tarybos išpuoštos sienos „Laisvę švęsk spalvotai“.

        Kiekvienas lietuvis, kuris žinos ir supras savo tautos istoriją, tik tuomet stiprins tapatumo ir pasididžiavimo jausmą savo Lietuvos valstybe.

 

             LEU istorijos specialybės IV kurso studentas Darius Jankauskas

Lazdijų Motiejaus Gustaičio gimnazija

2 100_8674 100_8666 9 8 7 5 3

KONTAKTAI

Lazdijų Motiejaus Gustaičio gimnazija

Adresas:

Vytauto g. 13, LT-67122 Lazdijai

Įmonės kodas: 190608487

SD draudėjo kodas: 580118

Direktorė Jurgita Mozerienė

Tel.: (8 318) 51133

El.p.: info@lazdijugimnazija.lt