Nacionalinis konkursas „Lietuvos istorijos žinovas“

2021 m. kovo 10 d. vyko nuotoliniu būdu septintą kartą delfi.lt. Konkurse dalyvavo Lazdijų Motiejaus Gustaičio gimnazijos bei jos Aštrios Kirsnos, Kučiūnų skyrių devyniasdešimt penki  5-8, 1g-2g klasių mokiniai (mokytojai Salomėja Paškevičienė, Gintarius Vžesniauskas, Audronė Pileckienė). Konkurse dalyvavo ne tik Lietuvoje gyvenantys, bet ir  lietuviai gyvenantys Europoje ir kituose žemynuose.  Konkursu siekiama puoselėti Lietuvos valstybės istorinę atmintį, ugdyti nuostatą, kad kiekvienas turi gerai žinoti ir suprasti savo tautos istoriją, stiprinti tapatumo ir pasididžiavimo jausmą savo valstybe, prasmingai paminėti Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimą, skatinti visuomenės bendruomeniškumą, drauge paminint Lietuvai svarbią šią dieną.  Konkursą organizavo Lietuvos istorijos mokytojų asociacija (toliau – LIMA) su partneriais: Lietuvos Respublikos Seimo Kanceliarija, Lietuvos istorijos institutas, Vilniaus Universiteto Istorijos fakultetas, naujienų portalas „Delfi.lt”, Nacionalinis muziejus LDK Valdovų rūmai, istorijos korepetitorius internete „GoHisto“.  Konkurso užduotis rengė Užduočių rengimo grupė  LIMA Taryba. Konkurso globojo LR Seimo pirmininkė Viktorija Čmilytė-Nielsen.

Konkurso dalyviai, surinkę daugiausia taškų, bus apdovanoti „Lietuvos istorijos žinovo“ padėkomis ir Lietuvos Respublikos Seimo įsteigtais prizais.

Istorijos mokytoja Audronė Pileckienė