Nacionalinis konkursas „Lietuvos istorijos žinovas“

Ar žinai savo Tėvynės istoriją? Ar nori patirti pažinimo džiaugsmą? Ar jauti, kad tai yra svarbu?

Lietuvos istorijos mokytojų asociacija su partneriais Lietuvos Respublikos Seimo Kanceliarija, Lietuvos Respublikos Švietimo, mokslo, sporto ministerija, Lietuvos istorijos institutu,  Vilniaus Universiteto Istorijos fakultetu, naujienų portalu „Delfi.lt”, Nacionaliniu muziejumi LDK Valdovų rūmai, istorijos korepetitoriumi internete „GoHisto” 2019 m. vasario 14 d. kvietė visus į Nacionalinį konkursą „Lietuvos istorijos žinovas“ Lietuvoje, kuriame ketvirtą kartą dalyvavo Lazdijų Motiejaus Gustaičio gimnazijos 5-8 kl., 1-2 g. kl., 3-4 g. kl. mokiniai. Konkursu buvo siekiama prasmingai paminėti Lietuvos valstybės ir nepriklausomybės atkūrimą, žadinti ir stiprinti domėjimąsi Lietuvos istorija Tėvynėje ir pasaulyje, stiprinti tapatumo ir pasididžiavimo jausmą savo valstybe, skatinti visuomenės bendruomeniškumą.

Konkurso „Lietuvos istorijos žinovas“ koordinatorius gimnazijoje – direktoriaus pavaduotoja ugdymui Edita Pavasarienė. Darbus vertino Vertinimo komisija: istorijos mokytoja metodininkė Salomėja Paškevičienė, istorijos vyr. mokytoja Audronė Pileckienė,  gimnazijos skaityklos vedėja Daiva Mikalauskienė.

Konkurse dalyvavo 72 gimnazijos 5-8 kl. ir  1-4 g. kl. mokiniai, kuriems buvo pateikta 40 atvirų klausimų iš įvairių Lietuvos istorijos laikotarpių. Geriausiai konkurso „Lietuvos istorijos žinovas“ I etape pasirodė šie 5-8, 1-4 g. klasių mokiniai: Urtė Lukoševičiūtė (8b kl.), Kristupas Kalvaitis (8a kl.), Austėja Jarusevičiūtė (8b kl.), Martynas Čepulis (6a kl.),  Mykolas Grėbliūnas (2gb kl.), Meda Štarolytė  (2ga kl.), Monika Budreikaitė  (2ga kl.), Gustė Maldonytė (2gb kl.).Matas Budreika (4gc kl.), Aušra Valutkevičiūtė (3gb kl.), Matas Ribinskas (3gb kl.).

Reikia pagirti visus mokinius, kurie 2019 m. vasario 14 d.  konkurso I etape stengėsi tapti Lietuvos istorijos žinovais, bet ypač norisi pagirti 5 klasių mokinius, kurių pajėgumai nebuvo tolygūs su 1-4 klasių mokiniais. Pagyrimų verti šie 5a klasės mokiniai: Vainius Kizieliauskas, Ugnius Bondorevas, Viltė Vaitulevičiūtė, Grantas Grėbliūnas, Vanesa Amšiejūtė, Austėja Nevulytė, Tajus Juškelis, Simas Urmanavičius, Gustė Pileckaitė, Edvinas Slivinskas, Jonas Novogorodckis, Samanta Karaliūnaitė, Joris Jackūnas, Ema Bacevičiūtė, Saimonas Soraka bei 5b klasės mokiniai: Adelė Lazauskaitė, Viltė Tulabaitė, Eglė Malinauskaitė, Morta Mazurkevičiūtė, Austėja Apolskytė, Grantas Piličiauskas, Karolis Struckus.

Džiugu, kad dalis Lazdijų Motiejaus Gustaičio gimnazijos mokinių vasario 14 d. savo žiniomis prisilietė prie Lietuvos istorijos. Vadinasi jie domisi  Lietuvos istorija ir didžiuojasi esą Lietuvos piliečiais.

Audronė Pileckienė, istorijos vyr. mokytoja