Nacionalinis diktantas – daugiau negu rašyba

„Nacionalinis diktantas – daugiau negu rašyba. Ateik. Rašyk. Išsaugok,“ – tokiais žodžiais Nacionalinio diktanto organizatoriai kvietė visus lietuvius: moksleivius ir suaugusius, gyvenančius Lietuvoje ir užsienyje, išreikšti pasididžiavimą gimtąja kalba, garsėjančia pasaulyje savo unikalumu. Ši graži kalbos šventė organizuojama jau dvyliktus metus iš eilės. Labai džiugu, kad rašyti Nacionalinį diktantą šiais metais mūsų gimnazijoje susirinko tikrai gražus būrys moksleivių. Per Lietuvos radiją skambant raiškiai Marijaus Žiedo skaitomam tekstui, prie baltų popieriaus lapų palinko net 41 mūsų moksleivis. Tai buvo aštuntų ir 1–4 gimnazijos klasių mokiniai, kurie patys, be didelio mokytojų raginimo, pasiryžo išbandyti lietuvių kalbos žinias nacionaliniame konkurse. Gausiausiai konkurse dalyvavo šaunioji 8A klasė – net 16 moksleivių iš šios klasės rašė diktantą.  Taip pat labai smagu, kad prie mūsų prisijungė Reda Andriušaitienė iš Krosnėnų kaimo.

Šiais metais tekstą ,,Odė moterystei“ parašė garsi moteris, dainų autorė ir atlikėja, reklamos kūrėja Dovilė Filmanavičiūtė. Verčiantis susimąstyti, jautriai ir emocingai parašytas tekstas labai tiko kovo 8-ajai. O dalyvavimas šiame renginyje suteikė galimybę išreikšti meilę ir pagarbą ne tik visus mus vienijančiai kalbai, bet ir mūsų valstybei, kurios Nepriklausomybės atkūrimo dieną netrukus minėsime.

Taip pat dėkojame mūsų gimnazijos direktoriaus pavaduotojui Dainiui Kalesnikui bei informacinių technologijų mokytojui Sauliui Jarmalai už pagalbą organizuojant šį gražų ir prasmingą renginį.

Nacionalinio diktanto gimnazijoje koordinatorė,
Lietuvių kalbos mokytoja