MŪSŲ LITUANISTINIAI LAIMĖJIMAI

Kasmet gruodžio ir sausio mėnesiais įvyksta pačių didžiausių lietuvių kalbos ir literatūros konkursų mokykliniai ir rajoniniai turai. Džiugu, kad rajoniniame ture, vykusiame sausio 11 d., jau nugalėjo ir į respublikinį etapą pakliuvo du mūsų gimnazijos mokiniai: tai 6B klasės mokinys Lukas Bagdonas, dalyvavęs 47-ojo tarptautinio jaunimo epistolinio rašinio konkurse (šių metų tema: „Įsivaizduok, kad esi laiškas, keliaujantis laiku. Ką norėtum pranešti savo skaitytojams?“) ir 1gA klasės mokinė Inesa Uzdilaitė, dalyvavusi  50-ajame šalies mokinių jaunųjų filologų konkurse. Inesos esės ir publicistiniai rašiniai, pavadinti „Apie provincijos sindromą, rudeninę depresiją ir angelus“, išsiųsti į respublikinio konkurso publicistikos ir eseistikos sekciją. Verta paminėti, kad 50-ajame šalies mokinių jaunųjų filologų konkurse dalyvavo ir 3gC klasės mokinys Einoras Kelmelis, rajono vertinimo komisijai pateikęs „Keturias noveles apie tą patį“. Komisijai noveles sukritikavus, Einoras su kritika nesutiko ir savo darbus tiesiai į respublikinę prozos sekcijos vertinimo komisiją išsiuntė pats. Respublikinio turo rezultatai bus skelbiami balandžio mėnesį.

Sausio 17 d. gimnazijoje įvyko ir Meninio skaitymo konkurso mokyklinis turas. Šiais metais norą jame dalyvavo 7 mokiniai. Pateikiame dalyvių rezultatų lentelę.

Eil.nr.

Mokinio vardas ir pavardė

Klasė

Skaitomo kūrinio autorius ir kūrinys (kūrinio ištrauka)

Mokinį ruošusio mokytojo vardas ir pavardė

Įvertinimas

Vieta

1.

Kornelijus Ravinskas

5C

Rimantas Černiauskas. „Slieko pasaka“.

14 tšk

2.

Ieva Šoliūnaitė

5C

Vladas Dautartas. Apysakos „Žydrieji jungos“ ištrauka.

3.

Urtė Lukoševičiūtė

Daina Opolskaitė. Romano „Eksperimentas gyventi“ ištrauka.

Jolanta Patackaitė

17 tšk

4.

Geisvilė Martinkevičiūtė

8C

Maironis. Baladė „Jūratė ir Kastytis“.

Dalė Jefimova

14 tšk

5.

Augustė Paciukonytė

1gC

Saulius Šaltenis. Romano „Demonų amžius“ ištrauka: „Mamytė kalba“.

Jolanta Patackaitė

17 tšk

6.

Karolina Kardokaitė

2gC

Kazys Boruta. Apysakos „Baltaragio malūnas“ ištrauka.

Birutė Plečkaitienė

neatvyko

7.

Erika Saukevičiūtė

3gC

Bitė Vilimaitė. Novelė „Ta mergaitė“.

Vida Kvaraciejienė

8.

Sonata Češkevičiūtė

4gC

Vincas Mykolaitis-Putinas. Poema „Vivos plango, mortuos voco“.

I

Taigi rezultatai rodo, kad į rajoninį turą, kuris vyks sausio 30 d. Lazdijų kultūros centre, pateko šie mokiniai:

5-8 klasių grupėje  –   5C klasės mokinė Ieva Šoliūnaitė ir 7B klasės mokinė Urtė Lukoševičiūtė;

1g-4g klasių grupėje  – 3gC klasės mokinė Erika Saukevičiūtė ir 4gC klasės mokinė Sonata Češkevičiūtė.

Visiems linkime sėkmės respublikiniuose konkursų turuose!