Moksleivių paveiksluose – subtilus rudens žavesys

Ruduo – žavus metas, kai gamta išskleidžia nuostabaus grožio ir įvairių spalvų paletę. Kur bepažvelgsi – atsiveria puikūs vaizdai, širdį skatinantys pradžiugti. Viena mintis gena kitą, rikiuojasi spalvos ir taip gimsta subtilūs rudenio piešiniai.

Kai kas sako, kad ruduo – niūrus metas. Netiesa. Tuo galite įsitikinti užsukę į gimnazijos skaityklą, kur eksponuojama mokinių piešinių paroda „Subtilus rudens žavesys“. Parodai kūrybinius piešinius pristatė Lazdijų Motiejaus Gustaičio gimnazijos penktų klasių mokiniai. Juos ruošė dailės mokytoja Jūratė Baranauskienė. Grožis, kaip savarankiška tikrovės apraiška, glūdi gamtoje. Jis siejasi su džiaugsmo akimirkomis, liūdesiu, ilgesiu. Todėl ir mokinių piešiniuose spalviniais potėpiais perteiktas subtilus rudens žavesys. Šalnų nuplikytų žolynų šnabždesiai, sidabrinės voratinklių gijos, žemę apkabinanti saulė, savo spinduliais kasdien stipriau paryškinanti palengva užmiegančių medžių lapų geltonumą, ar lietinga dargana, vedanti vidinės ramybės takeliu – viskas dovanojama vien tam, kad džiaugtumėmės ir būtume laimingi.

Tiesa, ne vienas penktoko piešinys – tai tarsi brandos, dvasios ir rimties oazė.

Dėkoju mokiniams ir mokytojai Jūratei už puikias akimirkas, darbų kūrybiškumą, originalumą. Kviečiu ir gimnazijos bendruomenę pasidžiaugti subtiliu rudeninės gamtos žavesiu.

Informaciją paruošė bibliotekininkė Daiva Mikalauskienė