Vytauto g. 13, LT-67122, Lazdijai

(8 318) 51133

info@lazdijugimnazija.lt

Mokinių piešiniuose – kūrinių iliustracijos, ateities bibliotekos vaizdai, metų laikų šėlsmas

?

 
 

Kokia šviesa iš knygų mums nušvinta –
Nepasakysiu. Nieks nepasakys.
Pats sužinok. Kas buvo užrakinta –
Iš lėto versis. Ir atvers akis…

                                       Aidas Marčėnas

        Skaitantis žmogus – šviesus, įdomus bei dvasiškai turtingas. Gyvename pasaulyje, kupiname knygų. Ir kuo daugiau skaitome, tuo vis labiau tikime, kad knyga yra ištikimiausia pašnekovė ir amžina draugė.  Tačiau knygų aptarimui, įvairių  renginių organizavimui, visuomenės tobulinimui ir dvasingumo bei kultūros ugdymui, didelę įtaką daro biblioteka. Ji – kaip žinių sala, saugi ir jauki žmogaus ugdymo oazė, vykdanti informacines bei edukacines funkcijas.

        Džiugu, kad 2016 m. yra paskelbti Bibliotekų metais. Turiu puikią progą plačiau papasakoti, kokias parodas galite pamatyti Lazdijų Motiejaus Gustaičio gimnazijos skaitykloje. Juolab, kad mūsų gimnazijos 5 – 8 klasių mokiniai dalyvavo neformaliojo švietimo centro organizuojamajame vaikų ir jaunimo meninės kūrybos konkurse „Knygų namų šviesa“. Konkursui atrinkti darbai buvo išsiųsti į Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centro meninio ir kultūrinio ugdymo skyrių. Svarbiausia minėto konkurso dalis – likusieji mokinių piešiniai (o jų net 30) eksponuojami gimnazijos skaitykloje. Mokinių piešiniuose labai gražiai išreikštas santykis su knyga bei biblioteka. Žiūrint į šiuos piešinius, užplūsta paslaptingas jausmas, užburiantis ramybe bei žavintis mokinių kūrybiniais ieškojimais ir sprendimais. Tai unikalūs piešiniai, kuriuose išreikštas santykis su knyga, biblioteka, Lietuvos istorija. Čia atsiskleidžia ir ateities bibliotekos vaizdai bei mėgstamų kūrinių iliustracijos. Spalvingi mokinių piešiniai atlikti akvarele, guašu bei mišria technika.

        Knyga. Apčiuopiamas, žinių šaltiniu vadinamas daiktas. O jeigu pažvelgtume giliau…Apie išminties bei dvasinių vertybių lobyną daug ką pasakytume.

         Skaitykloje lankytojų dar laukia įdomi, paslaptinga bei tokia miela keramikinė knyga, kurią pagamino Lazdijų Motiejaus Gustaičio gimnazijos 8 klasės moksleivė Eglė Baranauskaitė. Jai talkino mokytoja (mergaitės mama) Jūratė Baranauskienė. Prisiliesdama prie šios išskirtinės meno rūšies, Eglė sukūrė meno kūrinį, spindintį gėriu bei grožiu.

        Fantazijų ir linijų žaismu skaityklos erdvę papuošė Lazdijų meno mokyklos mokinės (15 m.) Gerdos Narušytės  piešiniai. Įspūdingomis spalvomis žaižaruojantys darbai tarsi primena visus 4 metų laikus. Čia besišypsanti vasara, pilkas, niūrus ir šaltas ruduo, apšerkšnijusios žiemos šėlsmas bei gražus ir šiltas pavasario virsmas. Darbai atlikti mišria technika.

        Tikiuosi, jog ši paroda atvers beribes galimybes kūrybai, sužadins, suintriguos  smalsumą bei norą skaityti ir dažniau lankytis bibliotekose.

        Parodos veiks iki balandžio 10 d.

Daiva Mikalauskienė

gerdos piešinių paroda 004

?

?

?

?

20160404_104256

KONTAKTAI

Lazdijų Motiejaus Gustaičio gimnazija

Adresas:

Vytauto g. 13, LT-67122 Lazdijai

Įmonės kodas: 190608487

SD draudėjo kodas: 580118

Direktorė Jurgita Mozerienė

Tel.: (8 318) 51133

El.p.: info@lazdijugimnazija.lt