Mokinių išvyka į didžiausią mokslų centrą

Lapkričio 27 dieną  grupė gimnazijos abiturientų, besidominčių gamtos mokslais, nusprendė vykti į Vilnių ir pasižvalgyti po šiuolaikines mokslo laboratorijas. Tuo labiau, kad gavo malonų kvietimą iš buvusios mūsų gimnazijos mokinės Gintarės Garbenčiūtės, kuri šiuo metu dirba Fizinių ir technologijos mokslų centro (FTMC) Nanoinžinerijos skyriuje.  Ji – nanoformavimo ir biolustų technologijų laboratorijos inžinierė.

Puslaidininkių fizikos institutus Vilniuje bei Tekstilės institutą Kaune. Skirtingas mokslo šakas sujungusi institucija per kelerius metus tapo viena pirmaujančių mokslo įstaigų šalyje.  Tai įstaiga, vykdanti unikalius mokslinius tyrimus ir technologinės plėtros darbus lazerinių technologijų, optoelektronikos, branduolio fizikos, organinės chemijos, bio ir nanotechnologijų, elektrocheminės medžiagotyros, funkcinių medžiagų, elektronikos ir kitose mokslo kryptyse. Čia ne tik vystomas aukšto lygio mokslas, bet ir kuriamos verslui ir visuomenei naudingos moderniosios technologijos. Šiame centre kartu su Lietuvos universitetais yra vykdoma doktorantūros studijos, doktorantų moksliniai tyrimai, disertacijų rengimai.

Apie visa tai išsamiai ir vaizdžiai gimnazistams papasakojo Nanoinžinerijos skyriaus vadovas dr. Ramūnas Valiokas, pati Gintarė bei jos kolegos, dirbantys įvairiose laboratorijose. Mokiniai turėjo galimybę apžiūrėti ir susipažinti su pažangiausiais metodais atliekamais tyrimais, sužinoti apie mokslo ir verslo ryšius, apie centro vykdomų tyrimų pritaikomumą. Išvyka į šį mokslų centrą  mokiniams naudinga ir tuo, kad nors iš dalies padės jų profesijos ir studijų programos pasirinkimui.

Vėliau moksleiviai nuvyko į Energetikos ir technikos muziejų, apžiūrėjo šventėms besiruošiantį Vilnių.

Chemijos mokytoja Asta Eidukaitienė