Mokiniai kūrė pasaką „Stebuklinga ateities mokyklos biblioteka“

Jau tradiciškai balandžio mėnesį  mokyklų bibliotekose vyksta  nacionalinės Lietuvos bibliotekų savaitės renginiai. Šiais metais balandžio 24 d.  prasidėjo 17–oji nacionalinė Lietuvos bibliotekų savaitė. Jos tema – #tuesibiblioteka.

Nacionalinės Lietuvos bibliotekų savaitės renginiai vyksta ir Lazdijų Motiejaus Gustaičio gimnazijoje. Balandžio 24–30 dienomis 5-8 klasių mokiniai skubėjo į gimnazijos skaityklą, kur visi bendrai didelėje knygoje kūrė pasaką, tema: „Stebuklinga ateities mokyklos biblioteka“.  Ši užduotis nebuvo tokia lengva, kaip iš pradžių atrodė.  Mokiniai, pasitelkę vaizduotę ir išmonę, daug tarėsi, diskutavo,  rinko vaizdingus žodžius bei posakius. Taip sakinys po sakinio ir gimė pasaka.  Ji, žinoma, buvo iliustruota  mokinių sukurtais gražiais  piešinėliais.  Mokiniai buvo džiugiai nusiteikę, čia jų išmonė įgavo neišmatuojamą erdvę, kurioje buvo kuriamas ypatingo patrauklumo ir įdomumo bibliotekos pasaulis. Pasaką „Stebuklinga ateities mokyklos biblioteka“ kūrė 9 mokiniai: Austėja Jarusevičiūtė, Urtė Lukoševičiūtė (6 b klasės mokinės), Aurelijus Ragažulis (8a klasė), Raminta Stankutė, Medeina Struckutė, Sofija Salatkaitė, Augustė Paciukonytė, Gabija Subačiūtė, Liucija Eidukaitytė (8c klasės mokinės).  Mokinių sukurti pasakos personažai gana įdomūs, pokštaujantys bei linksmi. Kurdami pasaką „Stebuklinga ateities mokyklos biblioteka“, mokiniai ugdė savo kūrybinius gebėjimus, vaizduotę bei jausmus. Jie gana turiningai leido laiką. Nuoširdus ir didelis ačiū lietuvių kalbos mokytojoms Jolantai Patackaitei bei Vidai Kvaraciejienei, kurios leido mokiniams belstis į pasakų šalies duris. Juk pasaka ir jos kūrimas – tai vaistas sielai, protui ir kūnui. Tad kurkime geras, pamokančias pasakas, tuomet ir mes tapsime jautresniais, geresniais bei sveikesniais.

O dabar susipažinkite su mokinių sukurta pasaka.

Daiva Mikalauskienė