Mero pusryčiuose dalyvavo gausus būrys gimnazistų

2019 m gruodžio 19 d. Lazdijų kultūros centre rinkosi konkursų ir varžybų nugalėtojai, geriausius rezultatus pasiekę mokiniai, jų mokytojai bei treneriai iš viso rajono. Džiaugiamės ir didžiuojamės Lazdijų Motiejaus Gustaičio gimnazijos mokiniais ir mokytojais, kurie atvyko į mero pusryčius tapę daugelio rajono, respublikos konkursų, viktorinų, olimpiadų nugalėtojais bei prizininkais. Lazdijų rajono savivaldybės merė Ausma Miškinienė pasidžiaugė susirinkusių pasiekimais, padėkojo už juos mokiniams, mokytojams, treneriams įteikdama jiems atminimo dovanėles.

Lazdijų Motiejaus Gustaičio gimnazijos pasiekimai:

Pirmą kartą gimnazijos istorijoje LR Konstitucijos egzamine net du gimnazistai tapo laimėtojais 8-10 klasių grupėje. LR Konstitucijos egzamino I konkurso etapo nugalėtojas, LR Konstitucijos egzamino II konkurso etapo 8-10 klasių grupėje laimėtojas Paulius Čepulis (2gb kl.). P. Čepulis užėmė savo grupėje I vietą ir tapo pačiu geriausiu LR Konstitucijos žinovu. Jį ruošė mokytoja metodininkė Salomėja Paškevičienė.

LR Konstitucijos egzamino I konkurso etapo nugalėtoja, LR Konstitucijos egzamino II konkurso etapo 8-10 klasių grupėje III vietos laimėtoja Kamilė Pečiulytė (1ga kl.). Ją ruošė istorijos vyr. mokytoja Audronė Pileckienė.

2019 metais NATO (Šiaurės Atlanto Sutarties Organizacija) švenčia savo įkūrimo 70-ąsias metines, o Lietuvos narystei aljanse kovo 29 d. sukako 15 metų. Ta proga 2019 m. kovo 29 dieną pirmą kartą NATO egzaminą organizavo Baltijos pažangių technologijų institutas. NATO egzaminą Lietuvoje laikė 6434 dalyviai. Tarp 70 geriausiųjų buvo ir Lazdijų Motiejaus Gustaičio gimnazijos 3gc klasės mokinė Gabija Subačiūtė, kuri su kitais dalyviais iš visos Lietuvos rugsėjo 14 d. Vilniuje varžėsi dėl geriausio žinovo vardo ir pagrindinio prizo – kelionės į NATO būstinę Briuselyje. Nors Gabija Subačiūtė kelialapio į Briuselį negavo, bet ji garbingai atstovavo Lazdijų Motiejaus Gustaičio gimnazijai ir Lazdijų kraštui. Mokinę ruošė vyr. mokytoja Audronė Pileckienė.

Justas Dulskas (4gc kl.) 2019 metų 24-ojo mokinių nacionalinio konkurso „Ką žinai apie Lietuvos kariuomenę“ I etapo (gimnazijoje vykusio atrankinio) ir II etapo (rajoninio) nugalėtojas, III etapo finalininkas, įvykusio Rukloje, Kunigaikščio Vaidoto mechanizuotame pėstininkų batalione, IV vietos laimėtojas. Regioniniame konkurse „Pažink Lietuvos kariuomenę“ I vieta, kuris vyko Veisiejų Sigitos Gedo gimnazijoje. Mokinį ruošė vyr. mokytoja Audronė Pileckienė.

Lietuvos mokinių etninės kultūros olimpiados I etapo (rajoninis) I-oji vieta (9-12 kl., I-IV g kl.) grupėje atiteko Deimantei Marijai Graževičiūei (4gc kl.), kurią olimpiadai ruošė muzikos mokytoja metodininkė Birutė Vžesniauskienė.

Lietuvos moksleivių liaudies dailės konkurso-parodos „Sidabro vainikėlis“ respublikinio turo II vietos laureate tapo Laura Kandratavičiūtė (4ga kl.) kuriai ruoštis padėjo technologijų mokytoja Lina Žaliauskienė.

Po iškilmingos dalies visi susirinkusieji šventiškoje aplinkoje prie arbatos puodelio galėjo pasidalinti įspūdžiais bei padėkoti merei Ausmai Miškinienei, Lazdijų rajono savivaldybei už parodytą dėmesį mokiniams, mokytojams, treneriams.

Mokytoja Audronė Pileckienė
Nuotraukos Lazdijų rajono savivaldybės