Meilė gamtai, žmogui yra gyvenimo pagrindas ir kūrėja…

Kiekvienas menininkas kuria tokį pasaulį, kokį jis mato, jaučia, suvokia  bei išreiškia savo kūrinyje.

Lazdijų Motiejaus Gustaičio gimnazijos skaityklą papuošė Lazdijuose gyvenančios ir kuriančios menininkės Nijolės Vasiukonienės tapybos darbų paroda „Meilė gamtai, žmogui yra gyvenimo pagrindas ir kūrėja…“  Ši personalinė menininkės paroda jau antroji. Pirmoji  – „Gamtos paslaptis žmogui“ gimnazijos skaitykloje buvo pristatyta 2011 metais.

Sušildyti širdies ir rankų šiluma Nijolės tapyti gamtos vaizdai skleidžia gerumo šviesą ir džiugina kiekvieną. Septyniolikoje nuostabių paveikslų atsispindi ramūs gamtos motyvai, dalelė neaprėpiamos   harmoningos jungties su pasauliu. Ši harmonija patiriama per kasdieninius džiaugsmus, įkvėpimo, ramybės oazę, nes ir pati menininkė ramybę atranda gamtoje.  Iš čia ir ta begalinė energija, persiduodanti įvairių spalvų teptuko potėpiais. Daugumoje piešinių vaizduojama nuostabi Dzūkijos gamta, jos grožis. Gal todėl dviguba atgaiva   širdžiai tuomet, kai gamta randa kalbą su žmogumi, ją moka išklausyti. O juk kaip gera klausytis paslaptingos gamtos kalbos, stebėti kaip teka saulė, aplinkui ošia liauni beržai, snaudžia  tamsus miškas, saulė mirga virš vandens. Piešiniuose įdomiai perteiktas ir spalvotas miško žvėrelių gyvenimas. Čia ir gėlės – kuklios, išdidžios, nuolankios bei paslaptingos. Parodos autorė Nijolė Vasiukonienė siužetus savo darbams ima iš kasdienybės bei kūrybinių idėjų pasisemia iš įvairių interneto svetainių.  Tai – patys naujausi menininkės darbai (2016 ir 2017 m.) – kruopštūs, skrupulingi ir atlikti su didele meile. O man belieka palinkėti autorei, kad gamta ir toliau jai teiktų begalinį atradimo džiaugsmą, dvasinį pasitenkinimą. Lai menininkės paveiksluose niekada neišblėsta pačios gražiausios spalvos!

Daiva Mikalauskienė