Matas Budreika – konkurso „Ką žinai apie Lietuvos kariuomenės istoriją“ finalininkas

2017 m. balandžio 20 d. nacionalinio mokinių konkurso „Ką žinai apie Lietuvos kariuomenę“ finale dalyvavo Lazdijų Motiejaus Gustaičio gimnazijos 2gc klasės mokinys, LŠS Alytaus apskrities karininko A. Juozapavičiaus šaulių 1-osios rinktinės gen. Adolfo Ramanausko – Vanago šaulių 104-osios kuopos (Lazdijų r.) jaunasis šaulys Matas Budreika (mokytoja Audronė Pileckienė). Patekti į konkurso finalą nėra taip paprasta. Dėl teisės patekti į šį finalą nuotoliniu būdu spręsdami sudėtingą testą varžėsi beveik 200 mokinių. Prieš tai jie praėjo atranką savo mokyklose, rajonuose. Į konkurso finalą buvo pakviesti trisdešimt geriausiųjų antrojo turo dalyvių iš Ariogalos, Vilniaus, Panevėžio r., Anykščių, Alytaus r., Jonavos, Kalvarijos ir kt.

Šiais metais konkurso atrankinis turas vyko generolo Jono Žemaičio Lietuvos karo akademijoje. Matas atrankos ture pasirodė neblogai, bet  kovoti dėl nugalėtojo vardo LRT televizijoje jam pritrūko kelių taškų. Lemiama kova dėl nugalėtojo vardo vyko į Lietuvos televizijos viktorinos „Tūkstantmečio vaikai“ studijoje. Kaip sekėsi visiems šešiems dalyviams, kokius klausimus, užduotus ne tik laidos vedėjo, bet ir įvairių žinomų Lietuvos žmonių bei karių, jie turėjo atsakyti ir kas galiausiai tapo 2017 m. konkurso „Ką žinai apie Lietuvos kariuomenę“ nugalėtojais galėsite pamatyti ir sužinoti laidoje „Tūkstantmečio vaikai“, kuri bus transliuojama gegužės 21 d., sekmadienį, per Lietuvos televiziją.

Konkurso tikslas – paskatinti mokinius domėtis ne tik Lietuvos istorija, bet ir atkreipti dėmesį į kariuomenės vaidmenį Lietuvos valstybės raidoje, sekti dabartinės kariuomenės veiklą, įvykius, aktualijas. Konkursu siekiama ugdyti jaunimo pilietiškumą, pasididžiavimą savo valstybe ir kariuomene.

Idėja organizuoti konkursą „Ką žinai apie Lietuvos kariuomenę“ gimė 1995 m. tuometinės Savanoriškosios krašto apsaugos tarnybos (SKAT) štabe. Krašto apsaugos ministerijos, Krašto apsaugos savanorių pajėgų ir Švietimo ir mokslo ministerijos organizuojamas konkursas buvo jau 22-ąjį kartą. Per visus konkurso gyvavimo metus konkurse dalyvavo daugiau kaip dešimt tūkstančių mokinių iš visos Lietuvos.

Visiems finalo dalyviams ir jų mokytojams buvo įteiktos LR Krašto apsaugos ministro Raimundo Karoblio padėkos ir atminimo dovanėlės. Konkurso nugalėtojai ir jų mokytojai buvo apdovanoti pagrindiniais – piniginiais prizais. Prizus nugalėtojams taip pat skyrė Švietimo ir mokslo ministerija ir Vytauto Didžiojo universitetas bei Darius Savolskis, (buvęs konkurso finalininkas tris kartus) 4-6 vietas užėmusiems mokiniams padovanojo  planšetinius kompiuterius.

Sveikiname Matai Tave ir dėkojame Tau, nes po daugelio metų Lazdijų Motiejaus Gustaičio gimnazija vėl nacionalinio mokinių konkurso „Ką žinai apie Lietuvos kariuomenę“ finale.

Kęstučio Dijoko ir kpt. Pauliaus Babilo, Kęstučio Pilecko nuotraukos