Vytauto g. 13, LT-67122, Lazdijai

(8 318) 51133

info@lazdijugimnazija.lt

Linos Kabelkaitės ir Dianos Lukošiūnaitės karpinių paroda „Kūrybinės mintys“

        Nuo rugsėjo 1–os dienos Lazdijų Motiejaus Gustaičio gimnazijos skaitykloje veikė žymių Dzūkijos krašto tautodailininkių Linos Kabelkaitės ir Dianos Lukošiūnaitės nepaprasto grožio karpinių paroda „Kūrybinės mintys“.

        „Kūrybinės mintys“ – tai karpinių meistrių šėliojančios vaizduotės darbai, išsiskiriantys savitu stiliumi, spalviniais sprendimais bei simbolika.

        Šių lakios fantazijos kūrėjų darbai jau ne kartą puošė Lazdijų Motiejaus Gustaičio gimnazijos skaityklą. Apie gabias moteris bei jų gausų kraitį  buvo rašyta vietinės bei respublikinės spaudos puslapiuose, socialiniuose tinkluose.  Originalūs menininkių karpiniai buvo eksponuojami ne vienoje parodoje Lietuvoje ir už jos ribų.

        Gimnazijos skaitykloje karpytojos eksponavo naujausius 2017–2018 m. kūrybinius darbus. Dauguma jų buvo skirti Piliakalnių metams paminėti. Karpiniuose buvo galima įžvelgti Dzūkijos krašto istorijos liudininkus – piliakalnius.

        Menininkes nuolat jaudino ir gamtos grožis bei jo įvairovė.  Tautodailininkių Dianos Lukošiūnaitės ir Linos Kabelkaitės karpiniuose dažnas gamtos motyvas. Menininkių rankose baltas ar spalvotas popieriaus lapas virto grakščiomis vingių linijomis, iš kurių skleidėsi gimtinės ir tėviškės grožis bei ilgesys, įvairios gėlės, paukščiai, angelai. Abiejų tautodailininkių karpiniuose, kaip ir mūsų liaudies dainose, reiškiama gamtos poezija, liejasi dekoratyvios formos žaismas, teikiantis žmogui įgimtą estetinį pasigėrėjimą. Taip kūrinių meistrės kūriniais perteikė savo apmąstymus, mintis.

        Šių metų birželio 17-18 dienomis abi garsios menininkės dalyvavo Arklio muziejuje vykusiame respublikiniame karpytojų plenere žirgo tema „Popierinis Niūronių žirgelis“. Čia jos pasitelkę žirklutes ir peiliukus baltuose bei spalvotuose  popieriaus lapuose karpė paveikslus su senovės baltų simboliais – žirgais. Abi meno kūrėjos keletą savo darbų parsivežė iš plenero (kitus padovanojo Arklio muziejui) ir pristatė gimnazijos skaitykloje.

        Linos Kabelkaitės paveiksle įamžintas žirgas – kaip kilnus gyvūnas, tarnavęs žmonėms. Dianos Lukošiūnaitės karpinyje dominuoja pasagos motyvas – kaip laimę teikiantis ir nuo nelaimės saugantis simbolis. Šiuose menininkių karpiniuose yra be galo daug smulkių detalių, kurios reikalauja itin didelio kruopštumo ir kantrybės.

        Abi žavios tautodailininkės rengia ne tik karpinių parodas, bet ir veda edukacinius užsiėmimus, kurių metu dalyvius supažindina  su karpinių istorija bei karpinių kūrimo technika.

        Kiekvienas karpytojas yra savitas, o jo karpiniai – unikalūs. Tautodailininkė Diana Lukošiūnaitė karpo iš įvairių spalvų popieriaus. Mėgstamiausia- žalia, violetinė, juoda, todėl ir šios spalvos jos karpiniuose daugiausia. Lina Kabelkaitė naudoja rudą, juodą bei baltą spalvas.

        Žiūrėjau į šiuos darbus, džiaugiausi ir žavėjausi! Kiekvienas karpinys užminė ne vieną mįslę, kurias įminti padėjo menininkių išskirtinis kruopštumas bei įkvėpimas kurti.

        Autorėms noriu palinkėti stiprybės ir kantrybės, užsispyrimo siekiant tikslų. Nes karpymas yra ir menas, ir gyvenimas.

 

                                           Bibliotekininkė Daiva Mikalauskienė

                                           Nuotraukos Linos Kabelkaitės

 

 

[wpgmza id="1"]

KONTAKTAI

Lazdijų Motiejaus Gustaičio gimnazija

Adresas:

Vytauto g. 13, LT-67122 Lazdijai

Įmonės kodas: 190608487

SD draudėjo kodas: 580118

Direktorė Erika Poškevičienė

Tel.: (8 318) 51133

El.p.: info@lazdijugimnazija.lt