„Lietuvos tūkstantmečio vaikai“ nugalėtojas – lazdijietis Kristupas Kalvaitis

Lietuvoje juo tapo  Lazdijų Motiejus Gustaičio gimnazijos 6a klasės mokinys Kristupas Kalvaitis. 2016 m. rugsėjo 23 d. vyko  devintasisi nacionalinio projekto  „Lietuvos tūkstantmečio vaikai“  šeštokų finalas. Dėl geriausio „Lietuvos tūkstantmečio vaikai“  šeštoko vardo finale varžėsi keturi mokiniai iš Lazdijų, Kauno, Vilniaus ir Anykščių. „Lietuvos tūkstantmečio vaikai“  naująjį savo sezoną pradėjo  iš esmės pasikeitęs savo žaidimu bei jo taisyklėmis.  Moksleiviams buvo suteikta galimybė ne tik pademonstruoti savo žinias, bet ir kurti žaidimo strategiją, rinktis skirtingo sudėtingumo klausimus, fiziškai judėti žaidimo langeliais ir bandyti aplenkti varžovus. Projekto globėja – Prezidentė Dalia Grybauskaitė, o vaizdo klausimus žaidėjams siuntė žinomiausi šalies mokslininkai, išradėjai, olimpiniai čempionai, teatro ir kino kūrėjai.  Laidą  „Lietuvos tūkstantmečio  vaikai“  vedė Robertas Petrauskas ir Dominykas Vaitiekūnas. Lazdijietis  Kristupas Kalvaitis,po įnirtingos kovos  įveikęs varžovus iš Kauno, Vilniaus ir Anykščių pirmasis pasiekė finišą ir tapo ŠEŠTOKŲ FINALO NUGALĖTOJU. Taip taip  Lazdijų Motiejaus Gustaičio gimnazijos 6a klasės mokinys Kristupas Kalvaitis – nacionalinio projekto    „Lietuvos tūkstantmečio  vaikai“  šeštokų finalo nugalėtojas! K. Kalvaičio ir jo klasės draugų neapsakomas džiaugsmas, apsikabinimai ir džiaugsmo ašaros  veiduose liudijo kad Pergalė lazdijiečiams buvo be galo svarbi.  Lazdijų Motiejaus Gustaičio gimnazijos bendruomenė, palaikymo komanda ( 6 a klasės mokiniai), jų tėvai džiaugiamės Kristupo pasiekimu. Sveikiname Kristupą Tave!

Artimiausiu metu gimnazisto K. Kalvaičio laukia susitikimas  su Lietuvos Respublikos prezidente Dalia Grybauskaite bei  „Lietuvos tūkstantmečio vaikai“ septintokų finalas, kuriame šeštokas Kristupas turės mesti  jiems iššūkį ir  atsakinėti į jų amžiui skirtus klausimus.  Linkime Kristupui sėkmės!

Kol klasės draugas K. Kalvaitis ruošėsi konkursui LRT televizijoje, 6 a klasės mokiniai aplankė naujai atidarytą Iliuzijų muziejų Vilniuje. Lietuvių menininkai Milda Simanavičiūtė ir Paulius Arlauskas sukūrė trimatį Vilniaus Iliuzijų muziejaus – „VILNIL“ – logotipą ant sienų, o Rūta Arlauskaitė – paveikslus.  Šeštokai praėjo Vilniaus senamiesčiui bei  apsilankė ir  Signatarų namuose, kur 1918 m. vasario 16 d. Lietuvos Taryba pasirašė  Lietuvos Nepriklausomybės aktą.

Šeštokai, auklėtoja, tėvai dėkoja Lazdijų rajono savivaldybei ir Lazdijų Motiejaus Gustaičio gimnazijos administracijai  už suteiktą galimybę gimnazistams dalyvauti projekte „Lietuvos tūkstantmečio vaikai“.

6a klasės auklėtoja Audronė Pileckienė

bendra-leksteje bendra-atvirkseisi