Lietuvos sporto muziejaus archyvas papildytas medžiaga apie lazdijiečius sportininkus

Vienas iš gausybės gimnazijoje organizuojamų Lietuvių kalbos ir literatūros mėnesio renginių buvo gimnazistų dalyvavimas Lietuvos sporto muziejaus surengtame mokinių rašinių konkurse, skirtame Lietuvos valstybės atkūrimo dienai paminėti. Šiemet konkursas tema „Ką gyvenime turėčiau nuveikti, kad mane prisimintų?“ vyko jau tryliktą kartą. Įdomius rašinius šia tema parašė trys mūsų gimnazijos mokinės, kurioms vasario 27 dieną Kaune, Lietuvos sporto muziejuje, vykusioje mokslinėje – praktinėje konferencijoje buvo įteikti medaliai ir diplomai, o talkinusioms mokytojoms – padėkos raštai.

8b klasės mokinė Ugnė Černiauskaitė, kurią konsultavo lietuvių kalbos mokytoja Vida Kvaraciejienė, savo rašinyje papasakojo apie tai, kaip jai sekasi sportuoti, koks autoritetas visiems aerobinės gimnastikos sportininkams Lazdijuose yra trenerė Gintarė Sabaliauskienė. Ugnė įvardijo įspūdingus šios pedagogės darbo rezultatus, taip pat pasidžiaugė ją įkvepiančiu pavyzdžiu ir brandžia asmenybe – mūsų gimnazijos mokiniu gimnastu Nojumi Jarmala.

Šia tema rašė ir kita gimnastė, 3gc klasės mokinė Meda Štarolytė. Ji papasakojo apie savo klasę, kurią galima drąsiai vadinti sportininkų klase, kadangi vieni bendraklasiai yra krepšininkai, kiti tinklininkai, treti žaidžia stalo tenisą, viena mergina įsimylėjusi žirgus, todėl siekia žirginio sporto aukštumų, o keturios gimnazistės lanko aerobinės gimnastikos treniruotes, sportuoja kartu su klasės draugu, ne vienerių tarptautinių aerobinės gimnastikos varžybų čempionu Nojumi Jarmala, kuris yra nuolat tobulėjantis sportininkas, vertinamas ir gerbiamas ne tik draugų ir artimųjų, bet ir trenerių, kitų sportininkų, net varžovų. Daug gražių žodžių apie savo auklėtinį pridėjo ir klasės vadovė Jolanta Patackaitė, konsultavusi Medą, rašiusią apie visada pozityviai nusiteikusį ir visą klasę motyvuojantį, atkaklumo bei kantrybės pavyzdį bendraklasį Nojų.

Jauniausioji konkurso dalyvė buvo penktokė Luka Bagdonaitė, kuri padedama lietuvių kalbos mokytojos Jolantos Patackaitės, sukūrė jautrų pasakojimą apie savo mamą – Seirijų Antano Žmuidzinavičiaus gimnazijos kūno kultūros mokytoją Astą Bagdonienę, ten dirbančią jau dvidešimt metų, pamilusią savo pirmąją darbovietę ir besijaučiančią joje labai laiminga. Lukos nuomone, mama jai yra pats geriausias gero žmogaus pavyzdys. Šis rašinys padarė didelį įspūdį rašinių vertinimo komisijos pirmininkei, buvusiai Lukos mamos dėstytojai tuometinėje Lietuvos kūno kultūros akademijoje Elenai Puišienei, todėl 5-6 klasių mokinių grupėje mūsų gimnazijos 5c klasės mokinės Lukos Bagdonaitės rašinys buvo pripažintas geriausiu bei apdovanotas pirmosios vietos diplomu. Sveikiname Luką.

Dėkojame gimnazistėms Lukai, Ugnei, Medai bei jų mokytojoms Vidai ir Jolantai už tai, kad jų dėka Lietuvos sporto muziejaus archyvas papildytas įdomia medžiaga apie mūsų gimtojo miesto sportininkus.