LIETUVOS ŠIMTMETĮ ŠVENČIAME KITAIP

2018 m. vasario 13 d.   Lazdijų Motiejaus Gustaičio gimnazijos aktų salėje  7a klasės  mokiniai ir auklėtoja, klasės mokinių seneliai, mamos, globėja, tėčiai, krikšto tėtis, dėdė, pusbrolis, draugas, gimnazijos folklorinio ansamblio „Voverėlė” nariai ir jų vadovė Birutė Vžesniauskienė, gimnazijos direktorė Jurgita Mozerienė,  Lazdijų Motiejaus Gustaičio gimnazijos mokytojai, Lazdijų Šv. Onos bažnyčios klebonas Nerijus  Žvirblys,  Lazdijų rajono savivaldybės socialinės globos namų „Židinys“ direktorius Egidijus Aleksonis susirinko į popietę „Sveikiname TAVE, LIETUVA!”, skirtą Lietuvos  valstybės atkūrimo 100-mečiui. Popietės metu  septintokai ir visi susirinkusieji  pasveikino Lietuvą kitaip, prisiminė, kas buvo 1918 m. vasario 16-osios Lietuvos Tarybos signatarai pagal išsilavinimą, profesijas, tikėjimus. Renginio vedėjai  visų susirinkusių vardu padėkojo drąsiems 1918 metų Lietuvos Tarybos  vyrams, signatarams, kurie, rizikuodami būti nubausti 1918 m. vasario 16 d. pasirašė po  Lietuvos Nepriklausomybės aktu ir paskelbė, kad  Lietuvoje atkuriamas valstybingumas.  Lazdijų Motiejaus Gustaičio gimnazijos aktų salėje dalyviai bandė atkurti  to laikmečio situaciją. Lietuvos 100-mečio Signatarais tapo 10 tėčių, 3 seneliai, klebonas, 1 globėjas, 1 krikšto tėtis, 1 dėdė, 1 pusbrolis, 1 draugas, 2 klasės berniukai  trumpam tapo Lietuvos Tarybos nariais, pasirašė po 2018 metų Lietuvos Nepriklausomybės Aktu ir  garsiai  paskelbė visiems  susirinkusiems jo tekstą.  Buvo giedamas Lietuvos himnas, pagerbiami tylos minute kariai savanoriai, partizanai, Lietuvos laisvės gynėjai, žuvę už Lietuvos Nepriklausomybę.

7a kl. mokiniai, jų broliukai, sesutės namuose sukūrė atvirutes-sveikinimus Lietuvai ir taip pasveikino Lietuvą su valstybės atkūrimo 100-osiomis metinėmis.  Sveikinimai nuo vasario 14 d. eksponuojami Lazdijų Švietimo centre. Folkloro ansamblis „Voverėlė”, kurio nariais yra 14   7a klasės mokinių, dainavo lietuviškas liaudies dainas, šoko,  skelbdami, kad lietuviškos tradicijos yra ir jos bus neužmirštos. Šventės pabaigoje buvo vaišinamasi tortu. Apie 80 susirinkusių dalyvių padainavo  Ilgiausių metų LIETUVAI.

7a klasės bendruomenė prisijungė  prie Lietuvos Respublikos Prezidentės Dalios Grybauskaitės inicijuotos pilietinės  akcijos „Vasario 16-ąją švęsk linksmai ir išradingai“. Daugiau informacijos galite rasti https://www.lrp.lt/vasario16/registracija/lazdijur/view

Audronė Pileckienė
Lazdijų Motiejaus Gustaičio gimnazijos  7a klasės auklėtoja