Vytauto g. 13, LT-67122, Lazdijai

(8 318) 51 456

lazdiju.gimnazija@lazdijai.lt

KALENDORIUS

Calendar of Events

 2019 sausio
PATKPŠS
31123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031123

Svarbios naujienos

Data

Laikas

Kas vyksta

Kur

Kam skirta

Pamokų laikas

  • 1 08.00 - 08.45
  • 2 08.55 - 09.40
  • 3 09.50 - 10.35
  • 4 10.55 - 11.40
  • 5 12.00 - 12.45
  • 6 12.55 - 13.40
  • 7 13.50 - 14.35
  • 8 14.45 - 15.30

LIETUVOS MOKINIŲ MENINIO SKAITYMO KONKURSO I TURAS LAZDIJŲ MOTIEJAUS GUSTAIČIO GIMNAZIJOJE

 

        Sausio 18 dieną Lazdijų Motiejaus Gustaičio gimnazijoje po pamokų įvyko Lietuvos mokinių meninio skaitymo konkurso mokyklinis turas, kuriame iš visų, bandžiusių savo jėgas per atrankas, dalyvavo 7 mokiniai.

        Šio konkurso vertinimo kriterijai itin griežti, todėl jam pasiruošti nėra labai lengva: čia itin svarbi pasirinkto literatūrinio / poetinio teksto meninė kokybė, todėl rekomenduotina skaitymui rinktis žinomų, laiko patikrintų ir literatūros kritikų gerai įvertintų lietuvių autorių grožinės literatūros kūrinius, išsiskiriančius aukšta menine kokybe; taip pat svarbu pasirinkto kūrinio atitikimas skaitovo amžiui, gyvenimo patirčiai.  Būsimasis skaitovas turėtų žinoti, suprasti ir gebėti vertinti pasirinkto grožinės literatūros kūrinio keliamas problemas. Vertinamas ir mokinio gebėjimas suprantamai perteikti klausytojui pasirinkto kūrinio mintį (temą, idėją), taip pat gebėjimą papasakoti pasirinktą istoriją, žinoti jos temą – apie ką pasakoja ir idėją – ką nori pasakyti. Komisija griežtai vertina ir konkurso dalyvio gebėjimą įtaigiu žodžiu, mintimi ir emocija veikti klausytojus, nes skaitovas turėtų gebėti ne tik aiškiai papasakoti pasirinktą istoriją, bet ir atskleisti  įtikinamą emocinį požiūrį į pasakojamą istoriją, o ką jau kalbėti apie gebėjimą kalbėti garsiai, aiškiai, organiškai (natūraliai) ir be klaidų.

        Džiugu, kad visi konkurse dalyvavę mokiniai improvizuotoje scenoje atrodė lyg tikri aktoriai. 5–8 klasių grupėje geriausiai įvertintas buvo 8C klasės mokinys Rojus Gražulevičius, visus sužavėjęs K. Borutos apysakos „Baltaragio malūnas“ ištraukos perteiktomis emocijomis (mokinį ruošė mokytoja Jolanta Patackaitė). Tik vienu tašku nuo jo atsiliko tos pačios mokytojos paruošta 8C klasės mokinė Augustė Paciukonytė, įtaigiai perskaičiusi J. Savickio apsakymą „Vagis“. Mokytoja konkursui parengė ir 6B klasės mokinę Urtę Lukoševičiūtę, emocingai perteikusią Šatrijos Raganos apsakymo „Irkos tragedija“ vienišos mergaitės išgyvenimus, – Urtė  liko trečia. Mažiausiai patirties šiame konkurse turėjo 5A klasės mokinys Augustas Šukys, parengęs R. Černiausko „Slieko pasaką“ (ruošė mokytoja Snieguolė Mazaliauskienė), tačiau vertinimo komisija pastebėjo stiprų, įtaigų mokinio balsą, sceninę laikyseną ir kalbos kultūros kokybę, taigi neabejojame, kad Augustą šiame konkurse išgirsime dar ne kartą.

        1g–4g klasių grupėje dalyvavo tik trys merginos. Aukščiausiais balais komisija įvertino 1gC klasės mokinę Karoliną Kardokaitę (ją ruošė mokytoja Birutė Plečkaitienė), kuri ištrauką iš K. Gudonytės romano „Jie grįžta per pilnatį“ perskaitė taip, lyg būtų pasakojusi savo pačios istoriją. Nuo jos beveik neatsiliko ir 3gC klasės mokinė, turinti ypač stiprų balsą,  Sonata Češkevičiūtė (ruošė mokytoja Snieguolė Mazaliauskienė), skaičiusi itin sudėtingą S. T. Kondroto romano „Chimeros akys“ ištrauką. Įdomu buvo klausyti ir mokytojos Jolantos Patackaitės parengtos 2gC klasės mokinės Erikos Saukevičiūtės, suintrigavusios klausytojus J. Ivanauskaitės romano „Placebas“ ištrauka – mokinei šiek tiek pakenkė pernelyg didelis jaudulys.

        Sveikiname visus skaitovus, patekusius į II Lietuvos mokinių meninio skaitymo konkurso rajoninį turą ir linkime jiems sėkmės!

 

Lazdijų Motiejaus Gustaičio gimnazijos informacija

 

KONTAKTAI

Lazdijų Motiejaus Gustaičio gimnazija

Adresas:

Vytauto g. 13, LT-67122 Lazdijai

Įmonės kodas: 190608487

SD draudėjo kodas: 580118

Direktorė Jurgita Mozerienė

Tel.: (8 318) 51 456

El.p.: lazdiju.gimnazija@lazdijai.lt