Vytauto g. 13, LT-67122, Lazdijai

(8 318) 51 456

lazdiju.gimnazija@lazdijai.lt

KALENDORIUS

Calendar of Events

 2019 sausio
PATKPŠS
31123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031123

Svarbios naujienos

Data

Laikas

Kas vyksta

Kur

Kam skirta

Pamokų laikas

  • 1 08.00 - 08.45
  • 2 08.55 - 09.40
  • 3 09.50 - 10.35
  • 4 10.55 - 11.40
  • 5 12.00 - 12.45
  • 6 12.55 - 13.40
  • 7 13.50 - 14.35
  • 8 14.45 - 15.30

Lietuvos gimtadienio minėjimas

        Vasario 15 dieną 8a, b, c klasėse vyko netradicinė lietuvių literatūros pamoka „Lietuvos tremtinių kūryba – siekis išsaugoti savo tautinę tapatybę“, kurią organizavo šių klasių mokytojos Vida Kvaraciejienė, Zita Šklėrienė ir Jolanta Patackaitė. Šia pamoka pradėtas gimnazijoje visą mėnesį vyksiančių renginių, skirtų Lietuvių kalbos dienoms bei Lietuvių kalbos kultūros metams paminėti, ciklas. Taip pat kartu paminėta ir Lietuvos valstybės atkūrimo diena.

        Vasario šešioliktoji – Lietuvos valstybės atkūrimo diena. Tai mūsų stiprybės diena, jungianti dabartį su praeitimi, neatsiejama nuo pagarbos savo tautos istorijai. 1918 metų vasario 16 dieną Lietuvos Taryba pasirašė Lietuvos nepriklausomybės aktą, kuriuo paskelbė, kad Lietuvos Taryba atskiria Lietuvą nuo valstybinių ryšių, kada nors buvusių su kitomis tautomis, atkuria nepriklausomą, demokratinę Lietuvos valstybę su sostine Vilniuje. Vasario 16-ąją pasirašytą nepriklausomybės aktą Rusija pripažino 1920 metų liepos 12 dieną, su atkurta  Lietuva pasirašydama taikos sutartį. Deja, taika truko tik iki 1940 metų. Tada lietuviams vėl teko stoti į kovą dėl savo šalies laisvės. Kovota už Tėvynę ir ginklu, ir įtaigiu žodžiu. Ne vienas Lietuvos laisvės gynėjas dėl to nukentėjo, net ir gyvybę paaukojo.

        8c klasės mokinės Meda Štarolytė ir Liucija Eidukaitytė netradicinės pamokos dalyviams perskaitė pranešimus apie lietuvių tremtinių literatūrą, analizavo jų kūrybos ypatybes, aptarė lietuvių poeto neoromantiko Antano Miškinio, nuteisto už pagalbą partizanams, poeziją. Jų bendraklasės Raminta Stankutė ir Augustė Paciukonytė meniškai skaitė šio poeto eiles, gimusias iš jausmų sukrėtimo.

Pamokoje dalyvavo ir viešnia – tremtinė Zuzana Urbonaitė, kuri būdama keturiolikmetė tiesiog iš mokyklos suolo su artimaisiais buvo išvežta į Asino rajoną Tomsko srityje. Septynerius metus Sibiro platybėse jai teko kęsti ne tik maisto trūkumą, bet ir įkyrius uodus bei blakes, dirbti sunkius miško ruošos darbus. Tačiau ši stiprios valios moteris nepalūžo, išgyveno visus sunkumus ir tai, ką ten patyrė, dažnai pasakoja jaunajai kartai, nelabai galinčiai suvokti tokių baisumų. Zuzana Urbonaitė yra išleidusi  keturias savo kūrybos knygas, kuriose atskleidžiami skaudūs pokario ir tremties metų įvykiai, paremti individualiu mąstymu ir išgyvenimais. Viešnia skaitė savo knygų ištraukas, pasakojo prisiminimus apie tremtį, atsakė į gausius šia tema susidomėjusių klausytojų klausimus.

        Šios pamokos dalyvius Lietuvos gimtadienio proga pasveikino gimnazijos direktoriaus pavaduotojas Dainius Kalesnikas, cituodamas didįjį lietuvių humanistą, filosofą, rašytoją, publicistą, kultūros veikėją Vydūną, teigusį, kad žmogus privalo jausti ryšį su jį supančia aplinka, kalba, istorija, papročiais.

        Netradicinę lietuvių literatūros pamoką „Lietuvos tremtinių kūryba – siekis išsaugoti savo tautinę tapatybę“  8c klasės mokinė Medeina Struckutė apibendrino taip: „Tremtinių kūryba ne tik išreiškia skaudžiausias dvidešimtojo amžiaus vidurio žmogaus patirtis – ji įtvirtina aiškias humanistines pozicijas, kurių laikytis turime ir mes, dvidešimt pirmojo amžiaus žmonės, laisvos valstybės piliečiai. Juk Vasario šešioliktosios Nepriklausomybės aktas – ne tik mūsų valstybingumo, nepriklausomybės siekio, bet ir didžios drąsos pavyzdys. Drąsos ginti, gerbti ir mylėti savo Tėvynę reikia ir šiandien. Lietuvos Seimas, pabrėždamas moksleivių lietuvių kalbos žinių prastėjimą, vertindamas lietuvių kalbos išskirtinumą ir originalumą ir siekdamas atkreipti dėmesį į lietuvių kalbos, kaip kultūros paveldo, svarbą visuomenei, nusprendė du tūkstančiai septynioliktus metus paskelbti Lietuvių kalbos kultūros metais. Todėl mes sveikindami visus su Valstybės atkūrimo diena linkime sau ir Jums branginti savo šalies laisvę, kalbą, kultūrą bei vieniems kitus, kurti tokią Lietuvą, kuria didžiuotųsi ateities kartos.“

        Kita netradicinė lietuvių literatūros pamoka, skirta Lietuvos partizanų kūrybai aptarti, vyks Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo dienos išvakarėse.

                                                                 Lietuvių kalbos mokytoja Jolanta Patackaitė

 

KONTAKTAI

Lazdijų Motiejaus Gustaičio gimnazija

Adresas:

Vytauto g. 13, LT-67122 Lazdijai

Įmonės kodas: 190608487

SD draudėjo kodas: 580118

Direktorė Jurgita Mozerienė

Tel.: (8 318) 51 456

El.p.: lazdiju.gimnazija@lazdijai.lt