LIETUVIŲ KALBOS MĖNESIO RENGINIAI

Lazdijų Motiejaus Gustaičio gimnazijoje nuo vasario 16 d. iki kovo 11 d.  vyko įvairūs renginiai, skirti Lietuvių kalbos dienoms paminėti. Renginių buvo daug ir įvairių: vyko piešinių parodos, susitikimas su Lietuvių kalbos“ vadovėlio  5 klasei  autorėmis B. Vanagiene ir J. Vaikšnoraite, buvo prisimintos Renesanso laikotarpio asmenybės, 16 amžiuje sudariusios sąlygas lietuvių kalbai įsitvirtinti viešame gyvenime,  prisiminta tremtinių, atšiauriomis sąlygomis puoselėjusių lietuvišką žodį, kūryba,

Nors renginių pobūdis  skyrėsi, tačiau juos visus vienijo pagrindinis tikslas – priminti jaunajai kartai, kaip sunkiai mūsų protėviai išsaugojo šiandien ne itin gerbiamą gimtąją kalbą.

Visi šie pavyzdžiai byloja apie vienybę, meilę ir tikėjimą savo šalimi. Juk  Lietuva – tai ne žemės plotelis šalia Lenkijos, Baltarusijos ir Rusijos, Lietuva – tai  mes patys, mūsų tikėjimas vienas kitu, tai  lietuviška kibirkštis, spindinti mūsų akyse.

Kovo 6 d. vyko viktorina 7c klasei  „Lietuviško žodžio kelias“. Mokiniai turėjo išmanyti apie knygnešius, slapta gabenusius lietuviškas knygas, pirmąsias lietuvių kalba rašytas knygas, gramatikas  ir jų  autorius, asmenis, kurie puoselėjo gimtąją kalbą tuomet, kai ji buvo uždrausta. Ši viktorina skatino domėtis lietuvių kalba bei prie jos puoselėjimo prisidėjusiais žmonėmis. Tai priminė kiekvienam renginio dalyviui, kokią didelę reikšmę turi lietuvių kalba, kaip sunkiai ji skynėsi kelią. Susumavus viktorinos rezultatus, paaiškėjo nugalėtojai. I vietą laimėjo 7c klasės mokinys Paulius Čepulis, 7c klasės mokinys Kostas Klimašauskas  užėmė II, o Inga Žvaliauskaitė – III  vietą.

Inga Žvaliauskaitė