Lietuvių kalbos ir literatūros olimpiada Lietuvos ir užsienio mokyklų mokiniams

Nors visas pasaulis gyvena sudėtingomis pandemijos sąlygomis, mokymas vyksta nuotoliniu būdu, tačiau tradiciniai renginiai, olimpiados  vyksta ir šiuo sudėtingu metu. 2021 metų sausio 27 dieną vyko lietuvių kalbos ir literatūros olimpiados Lietuvos ir užsienio mokyklų mokiniams rajoninis turas. Jame teisę dalyvauti įgijo mokiniai, nugalėję mokykliniame olimpiados ture.  9-10 (I-II gimnazijos) klasių mokiniai turėjo atlikti tas pačias užduotis. 3-4 gimnazijos klasių mokiniai irgi  gavo tokias  pat užduotis. Džiugu, kad Lazdijų Motiejaus Gustaičio gimnazijos mokiniai puikiai atstovavo gimnazijai: 2gb klasės mokinė Urtė Lukoševičiūtė, surinkusi 23 taškus,   tapo rajoninio turo nugalėtoja ir įgijo teisę dalyvauti respublikiniame ture (mokytoja J. Patackaitė). 2gc klasės mokinys M. Spitrys (mokytoja V. Kvaraciejienė)  laimėjo II vietą (22 taškai), A. Jarusevičiūtė, 2gb klasės mokinė, surinkusi 21 tašką,  užėmė  III vietą (mokytoja J. Patackaitė).

Nors vyresniųjų mokinių grupėje tiek 3g, tiek 4g klasės mokinių užduotys buvo identiškos, bet trečiokai triumfavo gerokai pagal surinktų taškų skaičių aplenkę abiturientus. Komisija nutarė pagal surinktų taškų skaičių skirti vietas atskirai 3g ir 4g klasių mokiniams. Lazdijų Motiejaus Gustaičio gimnazijos 3gb klasės moksleivis  P. Čepulis (mokytoja Z. Šklėrienė) tapo II vietos laimėtoju, surinkęs 28,5 taško.  3ga klasės mokinė A. Mocejūnaitė, surinkusi 17,5 taško,  laimėjo III vietą. (mokytoja B. Plečkaitienė).

4g klasės mokinė S. Salatkaitė (mokytoja J. Patackaitė) abiturientų grupėje laimėjo II vietą. Mokinė surinko 22 taškus.

Zita Šklėrienė, olimpiados vertinimo komisijos narė