Lietuvių kalbos ir literatūros mokyklinė olimpiada

Prasminga, kad Sausio 13-ąją, kai visa Lietuva minėjo Laisvės gynėjų dieną, tautos vienybės ir susitelkimo dieną, prieš 30 metų padėjusią apginti ir išsaugoti šalies valstybingumo pagrindus, mūsų gimnazijoje vyko Lietuvių kalbos ir literatūros mokyklinė olimpiada. Apie valstybės, tautos ir kalbos neatsiejamą ryšį rašė dar XVI a. šviesuolis, vienas iš lietuvių raštijos pradininkų, atkaklus gimtosios kalbos teisių gynėjas M. Daukša: „Ne žemės derlumu, ne drabužių skirtingumu, ne šalies gražumu, ne miestų ir pilių tvirtumu gyvuoja tautos, bet daugiausia išlaikydamos ir vartodamos savo kalbą, kuri didina ir išlaiko bendrumą, santaiką ir brolišką meilę. Kalba yra bendras meilės ryšys, vienybės motina, pilietiškumo tėvas, valstybės sargas.“

26 geriausi mūsų gimnazijos 1–4 gimnazijos klasių moksleiviai parodė pagarbą ir meilę gimtajai kalbai, pasiryžę savo gimtosios kalbos ir literatūros žinias išbandyti kasmet vykstančioje olimpiadoje. Tik šiais metais olimpiada kaip ir visi kiti pastarojo meto renginiai vyko netradiciniu – nuotoliniu būdu. Vertinimo komisijai, kurią sudarė mūsų gimnazijos ir jos skyrių lietuvių kalbos mokytojos, įvertinus moksleivių atliktas užduotis, paaiškėjo mokyklinės olimpiados nugalėtojai.

Tarp 1-mų gimnazijos klasių sėkmingiausiai pasirodė Tautvydas Motiejūnas (1gc klasė, mokytoja B. Plečkaitienė) – 1 vieta, Kornelijus Perlys (1ga klasė, mokytoja S. Mazaliauskienė) – 2 vieta ir Karolis Vekteris (1gc klasė, mokytoja B. Plečkaitienė) – 3 vieta.

2-ų gimnazijos klasių prizininkais tapo 2gb klasės mokinė Austėja Jarusevičiūtė – 1 vieta (mokytoja J. Patackaitė), Urtė Lukoševičiūtė (2gb klasė, mokytoja J. Patackaitė) ir Modestas Ptakauskas (2gc klasė, mokytoja V. Kvaraciejienė) – 2 vieta bei Matas Spitrys (2gc klasė, mokytoja V. Kvaraciejienė), užėmęs 3-iąją vietą.

3-iųjų gimnazijos klasių nugalėtojai: Paulius Čepulis (3gb klasė, mokytoja Z. Šklėrienė) užėmė 1-ąją vietą, Augustė Mocejūnaitė (3ga klasė, mokytoja B. Plečkaitienė) užėmė 2-ąją vietą, o Geisvilė Martinkevičiūtė (3gc klasė, mokytoja D. Jefimova) – 3-iąją vietą.

Ir vyriausiųjų – abiturientų – prizinės vietos išsidėstė taip: Sofija Salatkaitė (4gc klasė, mokytoja J. Patackaitė) – 1 vieta, Medeina Struckutė (4gc klasė, mokytoja J. Patackaitė) – 2 vieta bei Andrius Valasevičius iš Šeštokų skyriaus (mokytoja A. Paciukonienė) – 3 vieta.

Džiaugiamės visais šauniais mokiniais, dalyvavusiais šioje olimpiadoje, ir didžiuojamės tais, kuriems pasisekė geriausiai. Linkime jiems sėkmės sausio 27 dieną atstovaujant gimnazijai rajoniniame olimpiados ture.

Lietuvių kalbos ir literatūros mokytojų
metodinės grupės pirmininkė
Birutė Plečkaitienė