Leidyklos „Šviesa“ dovana 6a klasės mokiniams

2017 m. sausio 26 d. švietimo sistemos konsultantė Eglė Giedraitienė atvežė dovaną – „Šviesos“ leidyklos“ išleistus istorijos vadovėlius „ATRASK“ 7 klasei (28 vienetus), kuriuos  įteikė   Lazdijų Motiejaus Gustaičio gimnazijos 6a klasės mokiniams. Kartu su šeštokais džiaugėsi  Lazdijų Motiejaus Gustaičio gimnazijos direktorė Jurgita Mozerienė ir skaityklos vedėja Daiva Mikalauskienė. Priminsiu, kad juos  LITEXPO rūmuose vykusioje parodoje „MOKYKLA 2016“ laimėjo 6a klasės mokinė Viltė Mikelionytė. Įdomumo dėlei pasakysiu, kad vieno vadovėlio kaina Pegaso knygyne 16,79 €.  Džiugu, kad vienas iš istorijos vadovėlio „ATRASK“ 7 klasei autorių – Šventežerio mokyklos direktorius Artūras Čiurlionis.

6a klasės mokinių pažintis su istorijos vadovėliu „ATRASK “ prasidėjo penktoje klasėje. 2016-2017 mokslo metais šeštokai pirmieji gimnazijoje susipažįsta su  autorių grupės Kęstučio  Petrauskio, Jūratės Litvinaitės, Kristinos Vilkelienės istorijos vadovėliu „ATRASK“. Frankfurto knygų mugėje (Vokietijoje) leidyklos „Šviesa“ išleistas naujos kartos serijos „Atrask“ istorijos vadovėlio komplektas 6 klasei pelnė prestižinį sidabrinį Geriausių Europos mokymo(si) priemonių apdovanojimą (BELMA). Tai žymiausia ir viena didžiausių pasaulyje knygų mugių, kurioje dalyvauja daugiau nei 7 tūkst. dalyvių iš 100 pasaulio šalių, teikiami svarbiausi leidėjų apdovanojimai, tariamasi dėl knygų vertimo į užsienio kalbas. Šis vadovėlis įdomus tuo, kad  jame yra kitaip, nei kituose pateikti istoriniai laikotarpiai,  pradėdami kiekvieną skyrių šeštokai  dalyvauja istoriniuose tyrimuose bei užbaigdami jį įdomiai pateikia jo kartojimą: pažintinės ekskursijos „Gintaro kelias“, „Kelionė iš Lietuvos į Romą viduramžiais“ ir t.t. 6a klasė mokiniai pirmieji pradėjo dirbti www.eduka.lt/klase/. Nuo 2017 m. sausio  27 d.  šeštokams nereikės nešiotis istorijos vadovėlio, nes www.eduka.lt/klase/.  ras jį ir  namų darbus atliks prisijungę prie skaitmeninės mokymosi aplinkos. Štai taip šeštokai „ATRANDA“  istoriją.

6a klasės mokiniai leidyklos „Šviesa“ komandai, klasės draugei Viltei Mikelionytei bei Lazdijų Motiejaus Gustaičio gimnazijos administracijai.

Audronė Pileckienė
Istorijos vyresnioji mokytoja