Lazdijų rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuro Rekomendacijos tėvams, kaip apsaugoti vaikus gripo sezono metu

Kaip elgtis vaikui dar esant sveikam

1. Neleiskite vaikams lankytis žmonių susibūrimo vietose.
  2. Paaiškinkite vaikams:

kad reikia dažnai plautis rankas. Dažnas rankų plovimas padės apsisaugoti nuo viruso;
rankas reikia plautis su muilu ir vandeniu ne trumpiau kaip 20 sekundžių;
nusičiaudėjus, neliesti rankomis savo nosies ar burnos, netrinti akių.

1. Kuo dažniau vėdinkite ir valykite patalpas.
  2. Į vaiko racioną įtraukite kuo daugiau vaisių, daržovių, duokite vitamino C. Taip sustiprinsite vaiko imunitetą.
  3. Duokite gerti daug skysčių.
  4. Vaikui reikėtų miegoti ne mažiau kaip 8 – 10 val. per parą. Sutrumpėjusio miego valandų  skaičius kaupiasi , o tai mažina imuninės sistemos atsparumą ligoms.

Kaip elgtis vaikui sergant

1. Esant galimybei sergančiam vaikui skirkite atskirą kambarį. Taip apsaugosite kitus šeimos narius.
  2. Paaiškinkite vaikui:

kad kosėdami ar čiaudėdami užsidengtų burną ir nosį servetėle, arba kosėjant ar čiaudėjant prisidengtų žąstu, o ne plaštakomis, panaudotas servetėles reikėtų išmesti į šiukšlių dėžę.

1. Sveiki šeimos nariai, jei įmanoma, turėtų  laikytis ne mažiau kaip metro atstumu nuo sergančio. Sergantys gripu vaikai gali užkrėsti kitus apytikriai septynias dienas nuo simptomų pradžios. Tačiau būtų apdairu manyti, kad asmuo gali užkrėsti kitus visą laiką, kol reiškiasi simptomai.
  3. Duokite gerti daug vaistažolių arbatų.
  4. Vaikui skirkite atskirus valgymo ir gėrimo reikmenimis.
  5. Vėdinkite ir valykite patalpas kuo dažniau.
  6. Vaiko neleiskite į ugdymo įstaigą, tol kol visiškai nepasveiks.
  7.  Pablogėjus vaiko būklei gydytoją kvieskitės į namus.

Parengta pagal ULAC rekomendacijas